Збройні Сили України презентация

Содержание

Слайд 2

2

МЕТА ЗАНЯТТЯ

1. Ознайомити курсантів з структурою Збройних сил України.
2. Довести до курсантів організаційну структуру, завдання

видів ЗСУ та родів СВ ЗСУ.
3. Виховувати у курсантів віру в здатність ЗСУ виконувати функціональні обов’язки в сучасних умовах.

Слайд 3

НАВЧАЛЬНІ ПИТАННЯ

Склад Збройних Сил України.
2. Види Збройних Сил.
3. Роди військ Сухопутних військ Збройних

Сил України. Склад основних бойових військових частин Сухопутних військ.

Слайд 4

ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНЕ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

4

Закон України «Про Збройні Сили України» від 6 грудня 1991 року N

1934-XI.
Біла книга 2015. Збройні Сили України України / – К.: Міністерство оборони України, 2015.
Воєнна доктрина України (затверджена Указом Президента України від 24 вересня 2015 року № 555/2015
Бойовий статут Сухопутних військ, частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж танка) / К.: КСВ, 2010).
Бойовий статут Сухопутних військ, частина ІІ (рота, батальйон) / К.: Варта, 2010.
Тимчасовий бойовий статут механізованих і танкових військ Сухопутних військ Збройних сил України , частина ІІІ (взвод, відділення, екіпаж танка) / К.: КСВ, 2015).
Навчальний комплект частин (підрозділів) Збройних сил України та умовного противника.: навч. посібник./ [О.І. Сивак, С.В Похнатюк., В.О. Ожаревський] - Л.: АСВ, 2010.
Офіційний сайт Міністерства оборони України: http://www.mil.gov.ua/;

Слайд 5

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

24 серпня 1991 року Верховна Рада України ухвалила рішення

про взяття під свою юрисдикцію усіх розташованих на українських теренах військових формувань Збройних Сил колишнього СРСР, та про створення одного з ключових відомств - Міністерства оборони України.

З 24 серпня 1991 р. під юрисдикцію України перейшли:
14 мотострілецьких, 4 танкові, 3 артилерійські дивізії та 8 артилерійських бригад (9293 танки і 11346 бойових машин), бригада спецназу, 9 бригад ППО, 7 полків бойових вертольотів, три повітряні армії (близько 1100 бойових літаків) і окрема армія ППО.

Стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України, мали 176 міжконтинентальних балістичних ракет, а також близько 2600 одиниць тактичної ядерної зброї. На час проголошення Україною незалежності чисельність військ в Україні нараховувала близько 700 тисяч чол.

5

Слайд 6

ДИНАМІКА ЗМІНИ ЧИСЕЛЬНОСТІ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Створення національних Збройних сил характеризувалося одночасним формуванням правової основи

діяльності Збройних сил, реорганізацією структур, створенням відповідних систем управління й забезпечення та інших елементів, необхідних для їх функціонування. Крім того, становлення ЗС України супроводжувалося значним скороченням військових структур, чисельності особового складу, кількості озброєнь та військової техніки.

Слайд 7

ПЕРШЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ
Склад Збройних Сил України.

Слайд 8

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно

до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

здійснення заходів правового режиму воєнного і надзвичайного стану;
боротьби з тероризмом і піратством;
посилення охорони державного кордону України, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні і континентального шельфу України та їх правового оформлення;
протидії незаконним перевезенням зброї і наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у відкритому морі;
ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;
надання військової допомоги іншим країнам, а також братимуть участь у міжнародному військовому співробітництві, спільних операціях з НАТО.»

Слайд 9

ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

Здійснює керівництво Збройними Силами України в межах, передбачених Конституцією України як

Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.

В особливий період керівництво Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями Президент України може здійснювати через Ставку Верховного Головнокомандувача, робочим органом якої є Генеральний штаб Збройних Сил України.

Міністр оборони України здійснює військово-політичне та адміністративне керівництво Збройними Силами України, а також інші повноваження, передбачені законодавством.

Начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України здійснює безпосереднє військове керівництво Збройними Силами України.

Слайд 10

СТРУКТУРА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Слайд 11

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ЗСУ

Слайд 12

ЧИСЕЛЬНІСТЬ ЗСУ

На кінець 2015 р.
загальна чисельність Збройних Сил становила 250,0 тис. осіб:
військовослужбовців

- 204,0 тис.;
працівників ЗС - 46,0 тис. .

Слайд 13

РЕФОРМУВАННЯ ЗСУ ( СВ)

омбр - 7

абр - 2

огпбр - 1

огпбр - 1
реап-3

огшбр -

1

дві омбр

чотири омпбр

одну огшбр

три абр
реап-2

реабр - 1

реап в реабр

обр АА - 2
оп АА

одну обр АА
оп АА

орб - 2

орб - 4

два орб

омбр - 9

омпбр - 4

абр - 5

обр АА - 3

Додатково сформовано

Переформовано

Слайд 14

ДРУГЕ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ
Види Збройних сил.

Слайд 15

ВИДИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Сухопутні війська призначені для стримування та відбиття збройної агресії проти

України на суші.

Повітряні Сили призначені для стримування у взаємодії з іншими видами ЗС України збройної агресії проти України з повітря, прикриття важливих об’єктів держави, угруповань своїх військ від ударів засобів повітряного нападу та ураження військ і об’єктів противника.

Військово-Морські Сили ЗС України призначені для стримування збройної агресії проти України і відбиття нападу (вторгнення) агресора з моря у взаємодії з іншими видами ЗС України, сприяння сухопутним угрупованням військ (сил) під час ведення воєнних дій у приморських операційних районах та оборони півострова Крим.

Слайд 16

СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Сухопутні війська призначені для стримування та відбиття збройної агресії

проти України на суші.
До складу СВ ЗС України входять: роди військ, спеціальні війська, а також військові частини, підрозділи матеріально-технічного та медичного забезпечення.

Слайд 17

ПОВІТРЯНІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПС

До складу ПС входять : роди військ

(зенітні ракетні та радіотехнічні); роди авіації ; спеціальні війська та сили; засоби матеріально-технічного і медичного забезпечення.

Слайд 18

ПОВІТРЯНІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

РОДИ ВІЙСЬК ТА АВІАЦІЇ ПС

Радіотехнічні війська (призначені для ведення

розвідки повітряних об’єктів та оповіщення військ, контролю за польотами своєї авіації та виконанням правил використання повітряного простору країни, спостереження за радіаційною, хімічною і біологічною обстановкою.

Зенітні ракетні війська призначені для відбиття ударів засобів повітряного нападу противника з повітря, прикриття військових формувань і об’єктів держави, боротьби з повітряними десантами противника при перельоті, участі у створенні умов для утримання панування у повітрі.

Слайд 19

ПОВІТРЯНІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

РОДИ ВІЙСЬК ТА АВІАЦІЇ ПС

Бомбардувальна. Є основним ударним засобом

ПС і призначена для ураження угрупувань військ, авіації, ВМС, зруйнування важливих воєнних, воєнно-промислових, енергетичних об’єктів у стратегічній і оперативній глибині. Має на озброєнні літаки Су-24М.

Штурмова. Є засобом авіаційної підтримки військ і призначена для ураження військ, наземних (морських) об’єктів переважно на передньому краї у тактичній глибині. Має на озброєнні літак Су-25.

Винищувальна - призначена для завоювання переваги в повітрі, знищення повітряних цілей (літаків, гелікоптерів, крилатих ракет), захисту території раїни та забезпечення бойових дій іншіх родів авіації. Має на озброєнні два типи літаків: Су-27- важкий всепогодний фронтовий багатоцільовий винищувач. МіГ-29 - всепогодний фронтовий багатоцільовий винищувач.

Розвідувальна. Розвідувальна авіація призначена для ведення повітряної розвідки противника, місцевості і погоди. Має на озброєнні літаки Су-24МР, Ан-30.

Транспортна.  Призначена для десантування повітряних десантів, перевезення військ і матеріальних засобів повітрям. Має на озброєнні літаки Іл-76, Ан-12, Ан -24, Ан-26, Ан-30, Ан-32, Ан-72, Вертольоти Мі-6, Мі-8, Мі-17, Мі-26.

Спеціальна. До спеціальної авіації входять спеціальні літаки (вертольоти), призначені для дальнього радіолокаційного виявлення і наведення, ведення радіоелектронної боротьби, забезпечення управління і зв’язку, коригування вогню артилерії, ведення повітряної, радіаційної, хімічної та інженерної розвідки, пошуку і рятування льотних екіпажів і пасажирів, дозаправлення літаків паливом у повітрі, евакуації поранених і хворих.

Слайд 20

ПОВІТРЯНІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

ТРАНСПОРТНА, СПЕЦІАЛЬНА АВІАЦІЯ

Мі-6

Мі-8, Мі-17

Мі-26, Виріб-90

15

Бе - 12

Мі-14 пр

Слайд 21

ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Військово-Морські Сили ЗС України призначені для стримування збройної агресії

проти України і відбиття нападу (вторгнення) агресора з моря у взаємодії з іншими видами ЗС України, сприяння сухопутним угрупованням військ (сил) під час ведення воєнних дій у приморських операційних районах

Слайд 22

ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

РОДИ СИЛ ВМС ЗС УКРАЇНИ

Надводні сили

Морська авіація

Морська піхота і


артилерія

Надводні сили призначені для виконання завдань щодо забезпечення безпеки судноплавства у зоні відповідальності, боротьби з ударними та іншими формуваннями противника, пошуку і знищення підводних човнів та порушення морських перевезень противника.

Морська авіація призначена для пошуку й ураження підводних човнів противника, ведення розвідки і наведення своїх ударних сил на угруповання противника, здійснення пошуково-рятувальних дій та транспортних перевезень.

Морська піхота, берегові артилерійські війська, та війська спеціального призначення призначені для виконання завдань територіальної оборони (ТрО) та протидесантної оборони (ПДО), ведення десантних дій, посилення охорони державного кордону та оборони об’єктів на узбережжі.

Слайд 23

ВИСОКОМОБІЛЬНІ ДЕСАНТНІ ВІЙСЬКА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Високомобільні десантні війська – окремий рід ЗСУ, до складу

якого входять аеромобільні та повітрянодесантні військові частини та частини безпосереднього підпорядкування, призначені для дій у тилу противника під час проведення операцій Збройних Сил України, стабілізаційних та специфічних дій і виконання завдань, які неможливо виконати іншими силами та засобами.

За функціональним призначенням аеромобільні війська поділяють на десантно-штурмовий (окрема аеромобільна бригада; окремий аеромобільний полк) та повітрянодесантний (окрема повітрянодесантна бригада) компоненти.
Десантно-штурмовий компонент – аеромобільні військові частини та підрозділи, призначені для виконання завдань під час ведення десантно-штурмових і аеромобільних дій.
Повітрянодесантний компонент – повітрянодесантні військові частини та підрозділи, призначені для виконання завдань під час ведення дій як повітряні десанти.

ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ВДВ ЗСУ

Слайд 24

СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗСУ

Сили спеціальних операцій Збройних сил України (ССО ЗС України) —

окремий рід військ до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій.

3-й окремий полк спеціального призначення (в/ч А0680, м.Кропивницький)
8-й окремий полк спеціального призначення (в/ч А0553, м.Хмельницький)
73-й морський центр спеціальних операцій (в/ч А1594, м.Очаків, Миколаївська область)
140-й центр спеціального призначення (в/ч А0661, м.Хмельницький)
142-й навчально-тренувальний центр (м.Бердичів, Житомирська область)
83-й центр інформаційно-психологічних операцій (в/ч А2455, м.Одеса)
16-й центр інформаційно-психологічних операцій (в/ч А1182, с.Гуйва, Житомирська область)
72-й центр інформаційно-психологічних операцій (в/ч А4398, м.Бровари, Київська область)
74-й центр інформаційно-психологічних операцій (в/ч А1277, м.Львів)

Слайд 25

ТРЕТЄ НАВЧАЛЬНЕ ПИТАННЯ

Роди військ Сухопутних військ Збройних Сил України.
Склад основних бойових військових

частин Сухопутних військ.

Слайд 26

СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Механізовані війська, маючи високу бойову самостійність та універсальність, здатні

виконувати визначені завдання в різних умовах місцевості та за будь-яких погодних умов. Основу механізованих військ складають окремі механізовані, мотопіхотні бригади (полки).

Роди військ Сухопутних військ Збройних сил України:
механізовані і танкові війська, ракетні війська і артилерія, війська протиповітряної оборони, авіація СВ.

Ракетні війська і артилерія у СВ є основним засобом вогневого ураження противника.

Спеціальні війська (розвідувальні, інженерні, РХБ захисту, зв'язку, радіоелектронної боротьби, топографічні та гідрометеорологічні війська.) та сили і засоби МТЗ та МедЗ,

Танкові війська є головною ударною силою СВ, використовуються переважно на головних напрямках.

Війська протиповітряної оборони СВ призначені для розвідки повітряного противника й оповіщення про нього своїх військ, прикриття і захисту військ, ПУ, аеродромів, тилових й інших об’єктів від ударів з повітря; боротьби з авіацією, повітряними десантами й аеромобільними військами у польоті і повітряними елементами розвідувально-ударних комплексів противника.

Авіація СВ призначена для авіаційної підтримки дій військ, десантування повітряних десантів, забезпечення десантування і підтримки десантів, забезпечення маневру і дій військ під час бою, перевезення своїх військ і матеріальних засобів повітрям, ведення повітряної розвідки, а також вирішення спеціальних завдань.

Слайд 27

МЕХАНІЗОВАНІ І ТАНКОВІ ВІЙСЬКА
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Механізовані і танкові війська, що складають основу Сухопутних військ,

виконують завдання щодо утримання зайнятих районів, рубежів і позицій, відбиття ударів противника, прориву оборони противника, розгрому його військ, захоплення важливих районів, рубежів і об'єктів, діють у складі морських та повітряних десантів.

- 1-а окрема танкова бригада;
- 17-а окрема гвардійська Криворізька орденів Червоного Прапора та Суворова ІІ ступеня
танкова бригада;
 - 10-й окрема гірсько-штурмова бригада;
 - 14-а окрема механізована бригада;
 - 24-а окрема механізована Залізна бригада імені князя Данила Галицького;
- 28-а окрема гвардійська механізована бригада;
 - 30-а окрема гвардійська механізована Новоград – Волинська Рівненська орденів Червоного
Прапора і Суворова бригада;
- 53-я окрема механізована бригада;
- 54-а окрема механізована бригада;
- 56-а окрема мотопіхотна бригада;
- 57-а окрема мотопіхотна бригада;
- 58-а окрема мотопіхотна бригада;
- 59-а окрема мотопіхотна бригада;
 - 72-а окрема гвардійська механізована Червоноградсько – Київська ордена Червоного Прапора бригада;
 - 92-а окрема механізована бригада;
 - 93-а окрема гвардійська механізована Харківська двічі ордена Червоного Прапора, орденів
Суворова і Кутузова бригада;
 - 128-а окрема гвардійська механізована гіпсько – піхотна Туркестансько – Закарпатська двічі
Червонопрапорна бригада.

Слайд 28

ОЗБРОЄННЯ МЕХАНІЗОВАНИХ І
ТАНКОВИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

На озброєнні бригад та полків механізованих

і танкових військ України
перебувають:
- танки Т-64Б, Т-64БВ, Т-64БМ “Булат”, Т-84У “Оплот”;
- бронетранспортери БТР-60ПБ, БТР-70, БТР-80, БТР-3; БТР-4 “Буцефал”;
- бойові машини піхоти БМП-1, БМП-1У, БМП-2, БРМ -1 та БРДМ-2;
- САУ, БМ-21, 100мм МТ-12, ПТКР, ЗРК, ПЗРК, ЗПРК.

БМ-21 “Град”

122мм ГД-30

2С1“Гвоздіка”

МТЛ-Б

Слайд 29

РАКЕТНІ ВІЙСЬКА ТА АРТИЛЕРІЯ
СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Ракетні війська призначені для ураження

наземних елементів розвідувально-ударних (вогневих) комплексів та інших систем високоточної зброї, основних об’єктів угруповання противника, засобів протиповітряної оборони, пунктів управління, засобів розвідки та радіоелектронної боротьби, а на приморському напрямку – для ураження кораблів противника.

Артилерія призначена для ураження елементів систем ВТЗ, артилерії, танків, бойових машин піхоти (БМП), протитанкових та інших вогневих засобів, живої сили, вертольотів на майданчиках, засобів ППО, ПУ, розвідки і РЕБ, руйнування фортифікаційних споруд противника, дистанційного мінування місцевості, світлового забезпечення тощо.

Слайд 30

СКЛАД ТА ОЗБРОЄННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК ТА
АРТИЛЕРІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ

ОЗБРОЄННЯ

- ракетні комплекси

оперативно-тактичних, тактичних ракет;
- реактивні системи залпового вогню типу “Смерч”, “Ураган”, “Град”;
- самохідні гармати ”Мста-С”, “Гіацинт”, “Піон”, “Акація”, “Гвоздика”,
гармати  ”Мста-Б”, “Д-30”, “Д-20”;
- протитанкові засоби ”Штурм”, “Конкурс”, “Рапіра”.

- 17 ракетна бригада - ( м Хмельницький).
- 15-й полк реактивної артилерії - м. Дрогобич.
- 26-а артилерійська бригада - м. Бердичів, 8 АК.
- 27-а реактивна артилерійська бригада - м. Суми, 8 АК.
-40-а артилерійська бригада - м.Первомайськ Миколаївської області.
- 43-я артилерійська бригада - м.Дівички, Переяслав-Хмельницького району Київської області.
- 44-а артилерійська бригада- м. Тенопіль.
- 55-а артилерійська бригада- м. Запоріжжя.
- 107-й полк реактивної артилерії - м. Кременчук.

Слайд 31

ОЗБРОЄННЯ РАКЕТНИХ ВІЙСЬК ТА
АРТИЛЕРІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗСУ

РСЗВ 9К58 «Смерч»

РСЗВ 9К57 «Ураган»

152

мм СГ 2С5 «Гіацинт-С»

152 мм СГ 2С19 «Мста-С»

РК ТР 9К79 «Точка»

152 мм Г 2С19 «Мста-Б»

Слайд 32

ВІЙСЬКА ПРОТИПОВІТРЯНОЇ ОБОРОНИ
СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

- 59-й зенітно-ракетний полк (Володимир-Волинський, Волинська

обл.);
- 1039-й зенітно-ракетний полк (смт Гвардійське Дніпропетровська обл.);
- 1129-й зенітно-ракетний полк (м.Біла Церква, Київська обл.);
- полки і батальйони ППО при окремих бригадах.

Війська протиповітряної оборони СВ призначені для розвідки повітряного противника й оповіщення про нього своїх військ, прикриття і захисту військ, ПУ, аеродромів, тилових й інших об’єктів від ударів з повітря; боротьби з авіацією, повітряними десантами й аеромобільними військами у польоті і повітряними елементами розвідувально-ударних комплексів противника.
До складу військ ППО входять: зенітно-ракетні частини, зенітно-артилерійських підрозділи та радіотехнічних військ.

ЗРК 9А33 «Оса АКМ»

ЗРК 9К35 «Стріла-10М»

ЗГРК 9К22 «Тунгуска»

Слайд 33

АВІАЦІЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Авіація СВ призначена для авіаційної підтримки дій військ,

десантування повітряних десантів, забезпечення десантування і підтримки десантів, забезпечення маневру і дій військ під час бою, перевезення своїх військ і матеріальних засобів повітрям, ведення повітряної розвідки, а також вирішення спеціальних завдань.

Мі-8

Мі-24


- 16-а окрема бригада армійської авіації (16 ОБр АА) м. Броди Львів.обл.;
18-а окрема бригада армійської авіації ((18 ОБр АА) м. Польава
7-й полк армійської авіації (7 ОП АА) м. Новий Калинів, Львівської обл.;
- 11-й окремий полк армійської авіації  (11 ОП АА) с. Чорнобаївка, Херсонської обл.

Слайд 34

СПЕЦІАЛЬНІ ВІЙСЬКА СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Спеціальні війська СВ.
Спеціальні війська СВ призначені для

забезпечення підготовки і застосування військ вирішенням відповідних завдань за призначенням;

Військові частини і підрозділи розвідки призначені для ведення розвідки;
Військові частини і підрозділи зв’язку;
Військові частини і підрозділи радіоелектронної боротьби;
Військові частини і підрозділи інженерних військ;
Військові частини і підрозділи радіаційного, хімічного і біологічного захисту;
Військові частини і підрозділи топографічної служби;
Військові частини і підрозділи гідрометеорологічного (метеорологічного) забезпечення.

Слайд 35

ЗАВДАННЯ НА САМОПІДГОТОВКУ

1. Вивчити структуру Збройних сил, види Збройних
сил та роди

військ Сухопутних військ Збройних сил
України.
2. Законспектувати в робочі зошити матеріали лекції
та самостійно викреслити схему бойового складу
родів військ Сухопутних військ України.

Слайд 36

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ІМЕНІ ГЕТЬМАНА ПЕТРА САГАЙДАЧНОГО

КАФЕДРА ТАКТИКИ

ЛЕКЦІЯ
з навчальної дисципліни ”УДМП”

Тема 1:

Основи застосування підрозділів БТГр
в основних видах бою (тактичних дій).
Заняття 1: Збройні Сили України.

Слайд 37

КРИМСЬКА КРИЗА

Із військовослужбовців українських ВМС 1/3 залишилися служити Україні, ще третина
звільнилася, а

інші перейшли на сторону окупантів. Також через російську агресію Україна
втратила ключові військово-морські бази та розвинену інфраструктуру для базування
флоту.
Росія спочатку планувала привласнити собі захоплені кораблі і включити частину із них до
свого флоту. Але Україні шляхом переговорів вдалося вмовити російську сторону поверну-
ти кораблі.
І вже 11 квітня Україна отримала назад ракетний катер ”Прилуки” і танкер ”Фастів”
Станом на 3 червня Росія повернула 35 кораблів, але в Криму залишаються ряд бойо-
вих кораблів включаючи «Костянтин Ольшанський», «Тернопіль», «Хмельницький»,
«Луцьк» і «Придністров’я».

19

Флагман ВМС України фрегат “Гетьман Сагайдачний”

Имя файла: Збройні-Сили-України.pptx
Количество просмотров: 30
Количество скачиваний: 0