Теорія Великого вибуху презентация

Слайд 2

Теорія Великого вибуху Великий вибух — фізико-космологічна теорія про ранню

Теорія Великого вибуху

Великий вибух — фізико-космологічна теорія про ранню стадію еволюції

Всесвіту з надзвичайно щільного та гарячого стану, який існував приблизно 13,8 мільярда років тому. Теорія ґрунтується на екстраполяції в минуле факту розбігання галактик за законом Габбла та на моделі Всесвіту, запропонованій Георгіем Антоновичем Гамовим.
Слайд 3

Термін «великий вибух» вживається для позначення моменту в часі, коли

Термін «великий вибух» вживається для позначення моменту в часі, коли почалося

розширення відомого нам Всесвіту, — за підрахунками це сталося близько 13,7 мільярда років тому. У ширшому сенсі «великим вибухом» називають космологічну парадигму, що пояснює як розширення Всесвіту, так і склад та утворення первісної матерії за допомогою нуклеосинтезу.
Одним з наслідків «великого вибуху» є те, що умови сьогоднішнього Всесвіту відрізняються від умов у минулому і майбутньому. На підставі цієї моделі, 1948 року Джордж Гамов якісно спрогнозував існування космічної мікрохвильової фонової радіації, яку невдовзі (у шістдесятих роках XX-го сторіччя) було виявлено і яка стала підтвердженням теорії «Великого вибуху» на противагу теорії стаціонарного всесвіту.
Слайд 4

Теорія Великого вибуху виходить із гіпотези однаковості законів фізики в

Теорія Великого вибуху виходить із гіпотези однаковості законів фізики в усьому

Всесвіті, а також із космологічного принципу, за яким Всесвіт однорідний та ізотропний. Припущення однорідності Всесвіту може викликати подив, оскільки речовина в ньому зосереджена в зірках, де її густина дуже велика порівняно з міжзоряним простором, однак космологія розглядає Всесвіт у такому масштабі, в якому можна знехтувати окремими неоднорідностями і вважати, що матерія розподілена доволі однорідно.
Великий вибух не є вибухом у звичайному розумінні слова. Він не відбувся в якійсь певній точці простору: впродовж усієї еволюції від моменту народження Всесвіт залишався згідно з теорією однорідним і безмежним, водночас розширюючись у всіх напрямках.
Слайд 5

Слайд 6

Свідчення на користь теорії Великого вибуху Теорія Великого вибуху спирається

Свідчення на користь теорії Великого вибуху
Теорія Великого вибуху спирається на «чотири

експериментальні стовпи»:
Розбігання галактик за законом Хаббла, яке вимірюється на основі червоного зсуву спектральних ліній внаслідок ефекту Доплера.
Наявність реліктового випромінювання
Поширеність хімічних елементів у Всесвіті із перевагою легких елементів: гідрогену та гелію.
Великомасштабний розподіл та еволюція галактик, про яку свідчать астрономічні спостереже
Имя файла: Теорія-Великого-вибуху.pptx
Количество просмотров: 39
Количество скачиваний: 0