Презентация на тему Майстерність маскування у тварин

Майстерність маскування у тварин, из раздела: Биология.  Презентацию в формате PowerPoint (pptx) можно скачать внизу страницы, поделившись ссылкой в социальных сетях! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам материалов: Политика защиты авторских прав

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1

Презентація на тему:  « Майстерність  маскування» Підготувала учениця 7-а класуСлюсаренко марія

Презентація на тему: « Майстерність маскування»

Підготувала учениця 7-а класу
Слюсаренко марія


Слайд 2

Тварини – не захищені істоти в природі, тому вони вимушенні маскуватися,

Тварини – не захищені істоти в природі, тому вони вимушенні маскуватися, щоб вижити та здобути їжу. Багато птахів і тварин природа одягла в такий одяг, що їх не видно серед трави, дерев. Так ці тварини зберігають своє життя.


Слайд 3

Майстерність маскування - це здатність тварин виробляти захисне забарвлення або набувати захисної форми,

Майстерність маскування - це здатність тварин виробляти захисне забарвлення або набувати захисної форми,


Слайд 4

яка надає їм максимальної подібності з місцем існування.

яка надає їм максимальної подібності з місцем існування.


Слайд 5

У властивості деяких організмів імітувати зовнішній вигляд або інші ознаки інших непов'язаних

У властивості деяких організмів імітувати зовнішній вигляд або інші ознаки інших непов'язаних організмів або неживих об'єктів називаеться - мімікрія


Слайд 6

Хамелеон здатний змінити своє забарвлення відповідно до навколишнього середовища. У шарах

Хамелеон здатний змінити своє забарвлення відповідно до навколишнього середовища. У шарах його шкіри знаходяться пігментні клітини, які містять барвники. З їх допомогою хамелеон може змінювати забарвлення шкіри. Ця незвичайна тварина міняє колір залежно від забарвлення навколишнього середовища, температури або при роздратуванні. Хамелеон може змінити свій колір протягом 15 хвилин. Стан його пігментних клітин регулюється нервовою системою.


Слайд 7

Березовий п'ядак     До часів промислової революції у Великій

Березовий п'ядак До часів промислової революції у Великій Британії існував тільки один колірний різновид березового п'ядуна. Білі метелики з маленькими темними плямочками на крилах досконало імітували забарвлення порослої лишайниками березової кори, на якій вони вдень відпочивали, і завдяки цьому були малопомітними.


Слайд 8

Самки фазана, дрімлюги, крижні та інших видів птахів, що гніздуються на землі,

Самки фазана, дрімлюги, крижні та інших видів птахів, що гніздуються на землі, мають коричневе оперення з темними і світлими плямами. Таке забарвлення допомагає їм злитися з навколишнім середовищем.


Слайд 9

Звичайний восьминіг має здатність змінювати забарвлення, пристосовуючись до навколишнього середовища. Це пояснюється

Звичайний восьминіг має здатність змінювати забарвлення, пристосовуючись до навколишнього середовища. Це пояснюється наявністю в його шкірі клітин з різними пігментами, здатних під впливом імпульсів з центральної нервової системи розтягуватися або стискатися залежно від сприйняття органів почуттів. Звичайний забарвлення - коричневий. Якщо восьминіг наляканий - він біліє, якщо розгніваний, то червоніє.


Слайд 10

Звичайний богомол - типовий хижак-засадч ик, мімікруючий під навколишні рослини. Підстерігаючи жертву,

Звичайний богомол - типовий хижак-засадч ик, мімікруючий під навколишні рослини. Підстерігаючи жертву, малорухомий, при появі її в межах досяжності захоплює передніми хватальними ногами.


Слайд 11

Кожен вид риб-метеликів поєднує в своєму забарвленню кілька кольорів, часто є

Кожен вид риб-метеликів поєднує в своєму забарвленню кілька кольорів, часто є смуги або плями. Великі поодинокі плями в хвостовій частині взагалі властиві багатьом видам риб-метеликів. Ці плями виконують маскуючу функцію: дезорієнтують хижака під час атаки, а яскрава забарвлення в цілому чудово маскує риб серед строкатості коралового рифу.


Слайд 12

Деякі тварини своїм забарвленням говорять про те, що вони небезпечні. Переважна більшість

Деякі тварини своїм забарвленням говорять про те, що вони небезпечні. Переважна більшість гусениць мають маскуюче забарвлення та форму, деякі гусениці — яскраві та строкаті, що вказує на їх отруйність.


Слайд 13

Багато змій мають забарвлення, завдяки якому вони вдало маскуються на землі.

Багато змій мають забарвлення, завдяки якому вони вдало маскуються на землі.


Слайд 14

Дякую за увагу

Дякую за увагу