Типи країн світу презентация

Содержание

Слайд 2

Між країнами існують значні відмінності за розмірами території, кількістю населення, економіко-географічним положенням, державним

ладом і устроєм, рівнем розвитку.

Слайд 3

До них належать США, Канада, Японія, країни Західної Європи, Австралія, Нова Зеландія,

Південно-Африканська республіка (ПАР), Ізраїль. Але й між цими країнами існують відмінності в рівнях економічного розвитку та їхній ролі в господарстві світу. Тому серед економічно розвинутих країн можна виділити декілька груп.

1. Економічно розвинуті країни

Слайд 4

До першої групи належать економічно високорозвинуті країни «великої сімки»: США, Японія, Німеччина, Великобританія,

Франція, Італія, Канада. Господарство цих країн виробляє майже 1/2 промислової продукції світу. Вони є лідерами у світовій торгівлі, на них припадає 45% світового товарообігу. Країни цієї групи мають значний вплив на перебіг світових політичних подій.

Слайд 5

До другої групи входять економічно високорозвинуті країни Західної Європи (Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія,

Бельгія, Нідерланди, Люксембург, Швейцарія, Австрія). Усі вони мають високий рівень економічного розвитку, займають помітні позиції у світовій торгівлі, відіграють роль сполучної ланки в економічних взаємовідносинах країн.

Слайд 6

Третя група складається з країн переселенського типу. Це ПАР, Австралія, Нова Зеландія, Ізраїль.

їх об'єднують спільні риси історичного та економічного розвитку. Перші три були колоніями Великобританії, а зараз входять до складу Британської Співдружності. Індустріально-капіталістичне виробництво у цих країнах започатковане переселенцями, а не було результатом розвитку корінного населення.

Слайд 7

Ще одну групу складають країни із середнім рівнем економічного розвитку — Ірландія, Ісландія,

Іспанія, Португалія, Греція. Головна особливість цих країн — фінансова і технологічна залежність від економічно високорозвинутих держав.

Слайд 8

До цієї групи належать країни колишньої соціалістичної системи. Перехідною вважається економіка, що

перебуває у процесі великомасштабних змін, які ведуть до іншої стабільної економіки (у даному випадку до ринкової економіки та демократичного суспільства). Найбільших успіхів у проведенні ринкових реформ досягли Угорщина, Чехія, Польща, Словаччина, Естонія, Латвія, Литва та Словенія.

2. Постсоціалістичні країни перехідної економіки

Слайд 9

Китай, Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР), В'єтнам, Куба. Проте і ця група країн

неоднорідна. Незважаючи на те, що в Китаї при владі залишилася комуністична партія, там відбувається швидкий підйом економіки на основі розширення ринкових відносин та приватного сектора. Останнім часом швидкими темпами розвивається економіка В'єтнаму.

3. Країни централізовано керованої економіки:

Слайд 10

4. Країни, що розвиваються

Це здебільшого колишні колонії, які здобули політичну незалежність і створюють

свої національні економіки. Вони відрізняються розмірами території, запасами природних ресурсів, рівнем економічного розвитку, місцем у світовому господарстві. Серед них можна виділити декілька груп.

Слайд 11

Нові індустріальні країни . До цієї групи входять Республіка Корея, Тайвань, Сінгапур («азіатські

тигри»), Бразилія, Мексика, Аргентина, Індія, Туреччина, Малайзія, Індонезія і Таїланд. НІК відзначаються швидкими темпами розвитку, основою якого є використання «плодів» НТР та іноземні інвестиції. Туреччину та Республіку Корея все частіше відносять до економічно розвинутих країн.

Слайд 12

Країни — експортери нафти. Це — Бруней, Катар, Кувейт, Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ),

Саудівська Аравія, Лівія, Іран. Їх економічний розвиток залежить від експорту нафти і цін на неї. Серед країн, що розвиваються, вони виділяються доволі високим рівнем соціально-економічного розвитку.

Слайд 13

Малі острівні країни (Антигуа, Барбуда, Багамські о-ви, Барбадос, Бермудські о-ви, Бахрейн, Сейшельські о-ви).

Високі прибутки цих країн пов'язані з розвитком сфери послуг і, у першу чергу, з банківським бізнесом і туризмом.

Слайд 14

Країни середніх можливостей. До цієї групи входить 60 країн, що розвиваються (Ямайка, Гватемала,

Панама, Філіппіни, Сирія, Туніс, Намібія та ін.). Більшість з цих країн мають певні можливості для подальшого розвитку. Та для розвитку їхньої економіки доводиться постійно позичати гроші в економічно розвинутих країнах, що призводить до зростання заборгованості.

Слайд 15

Найменш розвинуті країни. За класифікацією ООН до них належать 47 країн з населенням

понад 500 млн. осіб. В Африці це Ангола, Ефіопія, Сомалі, Танзанія, Чад, Мозамбік, Малаві та ін.; в Азії — Камбоджа, Ємен, Афганістан тощо (див. табл. 2 у додатку).
Имя файла: Типи-країн-світу.pptx
Количество просмотров: 68
Количество скачиваний: 0