Республіка Македонія презентация

Содержание

Слайд 2

ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ

Більшу частину території Македонії займають середньовисокі гори (висота до 2764

м у межах хребта Кораби на границі з Албанією) із плоскими вершинами й крутими глибоко розчленованими схилами. Складені кристалічними сланцями, доломітами, вапняками; місцями розвинений карст. Гори розділені тектонічними зниженнями, зайнятими озерами (Охридським, Преспанським — найбільшими на Балканському півострові) або долинами рік (головним чином басейн ріки Вардар). Часті землетруси (один з них в 1963 зруйнував місто Скоп'є). Є родовища магнетиту (біля Дам’яна), залізної руди (поблизу Кичево), свинцево-цинкових руд (Кратово-Злетовська гірничорудна область).

Слайд 3

ПРИРОДНІ УМОВИ І РЕСУРСИ

Клімат середземноморський. Літо спекотне сухе, зима м'яка дощова. Долини оброблені,

на схилах до висоти 2000 м — мішані ліси й чагарники, вище — гірські луги. Середня річна температура 11-12 °C, середня температура липня 21-24 °C, січня — бл. 0 °C. Середня річна кількість опадів 500–700 мм, причому на півдні їх випадає більше.

Слайд 4

НАСЕЛЕННЯ РЕСПУБЛІКИ МАКЕДОНІЇ

Чисельність населення — 2,023 млн осіб (2002 р.); з них македонці

— 64,2 %; албанці — 25,1%; турки — 3,85%; цигани — 2,3; серби — 2; слов'яни-мусульмани — 2,1 відсотка.
1981 — 1,909,136 осіб.
1991 — 2,033,964 осіб.
2002 — 2,022,547 осіб.
Албанці наполягають на заниженні своєї кількості цим переписом, вважаючи, що кількість албанського населення в Республіці Македонії становить до 40 і більше відсотків. Значна частина македонців проживає за межами країни: 150 тис. — у США, 120 тис. — у Канаді, 150 тис. — в Австралії, приблизно 150 тис. — в Західній Європі. За оцінкою 1995 р. загальна чисельність македонців у світі становить — 2,2 млн чоловік.

Слайд 5

ЕКОНОМІКА

Грошова одиниця — македонський денар.
Валовий внутрішній продукт (ВВП) Македонії 2007 склав 5407 млн

доларів США, частка ВВП на душу населення — 2646 доларів США. Найбільша частка у структурі ВВП припадає на сферу послуг (46,4%); переробну промисловість (бл. 18,4%), сільське господарство, рибальство, лісове господарство (9,4%), будівництво (5,7%). Основою видобувної промисловості країни є феросплави, вироби зі сталі; промисловості будівельних матеріалів — цемент. Певного розвитку набула фармацевтична промисловість.
Імпорт товарів та послуг до Македонії значно переважає експорт. Торг. дефіцит 2006 склав 1337 млн доларів США. Важливими статтями експорту македонських товарів є феронікель, прокат заліза та сталі, вироби легкої промисловості (одяг), сільського господарства (тютюн, вино). Головними імпортованими товарами є нафтопродукти, прокат заліза та сталі, автомобілі, машинне і транспортне обладнання, електроенергія.

Слайд 6

УЧАСТЬ МАКЕДОНІЇ У МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЯХ

Державний устрій — парламентська республіка. Глава держави — Президент,

глава уряду — Прем'єр-міністр. Законодавчий орган — однопалатна Асамблея. Політична система — демократія, що розвивається. Правляча партія — Консервативна партія Македонії на чолі з Ніколою Груєвським.
Членство у міжнародних організаціях — ООН, МБРР, ОБСЄ, МВФ, РЄ, МФЧХіЧП.

Слайд 7

ВІДНОСИНИ З УКРАЇНОЮ

Українсько-македонські взаємовідносини почали розвиватись у 1993 році. А саме 23 липня

1993 р. Україна визнала державну незалежність колишньої Югославської Республіки Македонії (КЮРМ), 20 квітня 1995 р. встановила з нею дипломатичні відносини, а у 2000 р. підписала Договір про дружбу і співробітництво. У 2001 р. Верховна Рада України ратифікувала „Консульську конвенцію між Україною і Республікою Македонія” (2000 р.) та підписала ряд договорів про взаємовигідне співробітництво в різних сферах.
Головуючи в Раді Безпеки ООН (у березні 2001р.) Українська держава виступила за збереження територіальної цілісності й суверенітету Македонії, підтримала македонський Уряд у розв’язанні міжетнічного конфлікту мирним шляхом та засудила акти насильства, вчинені албанськими екстремістами в окремих районах Македонії та на півдні Сербії.

Слайд 8

РЕЛІГІЯ
Більшість жителів країни (близько 67%) належить до Македонської православної церкви, що в 1958

оголосила про свою автономність, а в 1967 проголосила свою незалежність від Сербської православної церкви, але її автокефалія не визнається іншими православними церквами. Мусульмани становлять 30% від загального числа віруючих, прихильників інших конфесій — 3%. Усього в Республіці Македонії 1200 православних церков і монастирів й 425 мечетей. Серед мусульман переважають албанці і турки — мусульмани, переважна більшість слов'ян — православні.

Слайд 9

НАЙВИЗНАЧНІШІ КУЛЬТУРНІ ОБ'ЄКТИ

Найвідоміші пам'ятки розташовані в столиці держави, місті Скоп'є. У центрі

міста можна побачити прекрасну фортецю Кале, будівництво якої проходило в 11 столітті. Площа, розташована навколо замку, являє собою найбільший в місті ринковий район. Також варто відвідати лазні Дауд-паша, які будувалися турками. Сьогодні частина приміщень була переобладнана в картинну галерею.
Имя файла: Республіка-Македонія.pptx
Количество просмотров: 75
Количество скачиваний: 0