Франція: соціально-економічний та політичний розвиток IV і V республік. Франція наприкінці ХХ - на початку ХХІ століття презентация

Содержание

Слайд 2

Франція. Влада.

Франція з 1958 р. — президентська республіка, унітарна держава. Столиця — м.

Париж. Президент — голова уряду і держави. Законодавча влада належить двопалатному парламенту (національні збори і сенат). До складу Франції входять «заморські департаменти» (Мартініка, Гваделупа та ін.).

Слайд 3

Франція у Другій світовій війні

Під час Другої світової війни Франція зазнала величезних економічних

збитків, внаслідок яких рівень промислового виробництва у 1944 р. складав 38 % від довоєнного. Гостро постало питання: якими методами відбудовувати країну? Почалась жорстока політична боротьба між лівими партіями на чолі з ФКП, які вважали, що потрібна націоналізація промисловості, з одного боку, і правими партіями, що виступали категорично проти націоналізації, — з іншого.

Слайд 4

Конституція 4й республіки

1944—1946 рр діяв Тимчасовий уряд, який очолив генерал Шарль де Голль.

До складу уряду увійшли представники партій, що брали участь у русі Опору, а також антифашисти, які перебували в еміграції.
13 жовтня 1946 р. була затверджена П. Рамадьє Конституція Четвертої республіки і сформовано уряд на чолі з П. Рамадьє.

Слайд 5

Франція за часів Четвертої республіки

Слайд 6

Режим Четвертої республіки не був стабільним. Значний вплив на розвиток внутрішньополітичних процесів мала

«холодна війна». ФКП підтримувала СРСР, і це неодмінно впливало на роботу парламенту й уряду. За 1946–1958 роки в країні змінилось 14 урядів.
Політика Четвертої республіки спричинила постійні зміни урядів, зростаючу інфляцію, наслідком чого стало повне розчарування французів у владі і призвело до падіння республіки.

Падіння 4й республіки

Слайд 7

5а республіка

У 1958 р. за умов чергової урядової кризи Національні збори призначають

Шарля де Голля прем’єр-міністром.
Після цього обидві палати парламенту були розпущені. Четверта Республіка стала історією.
Того ж року було проведено референдум про зміну форми правління — за президентську республіку 80 % населення проголосувало «за».
Після цього було прийнято нову Конституцію, згідно з якою Франція ставала президентською республікою.

Слайд 8

Ні – колоніалізму!

1960 р. де Голль надав незалежність 14 африканським колоніям. З Алжиром

було складніше, але генерал діяв рішуче і пішов на конфронтацію з ультраколоніалістами, хоча вони й сприяли його приходові до влади. Ультра створили «Організацію таємної армії» (ОАС) і розпочали відкритий терор проти прихильників незалежності Алжиру; декілька замахів було організовано і на де Голля. Але президент спирався на підтримку більшості французів.
1962 р. було підписано угоду з Тимчасовим урядом Алжиру. Франція надала Алжиру незалежність і попрощалась із колоніальною імперією.

Слайд 9

Режим де Голя

Режим П’ятої Республіки позначився посиленням втручання держави у сферу економіки і

соціальних відносин. За допомогою державних законів, субсидій та інших пільг швидкими темпами розвивалися нові галузі, пов’язані з науково-технічним прогресом, — атомна і ракетна, виробництво ЕОМ, радіоелектроніка.

Слайд 10

Завдання де Голя

У зовнішній політиці де Голль мав на меті три основних завдання:

відродити велич Франції,
зміцнити її незалежність і самостійність,
послабити вплив США в Європі.
Негативно ставлячись до комуністичного режиму, він пішов на зближення з СРСР, щоб створити противагу США. 1966 р. президент заявив про вихід Франції з військової організації НАТО за збереження участі в політичних структурах Північно-Атлантичного блоку. Де Голль приділяв першорядну увагу модернізації збройних сил, їхньому оснащенню сучасною зброєю. Франція створила атомну бомбу, атомні підводні човни, балістичні ракети.

Слайд 11

Події травня 1968р.

Слайд 12

У 1968му загинула післявоєнна Франція, народилася нова — Франція Фуко, Дельоза, Деньов,

Помпіду. Усі керманичі сучасної Франції, актори, режисери, композитори, письменники, правозахисники — вихідці з 1968-го. І дозволив його, не придушив Шарль де Голль.
Разом із затвердженням нової Конституції та наданням незалежності Алжиру — це його найбільша заслуга.
А головне — за десятиліття президентства де Голля чисельність французів збільшилось з 45 до 50 мільйонів!

Слайд 14

Ніколя Саркозі З 2007 р. президентом Франції став Ніколя Саркозі. Він має аристократичні корені,

його батько походить із дворянського угорського роду. У 19 років він вступив до голлістської партії Союз демократів на підтримку республіки. Підтримував виборчу кампанія Ж. Ширака. У 28 років став наймолодшим міським мером за всю історію Франції. Був депутатом парламенту Франції.

Слайд 15

Ніколя Саркозі

Він — правий консерватор. Виступає за зниження податків і соціальних видатків. Прибічник

європейської інтеграції. Судячи з його виступів, підтримує традиційні французькі цінності світської демократичної держави, які увібрали досвід християнської цивілізації.

Слайд 16

Відносини з Україною

24 січня 1992 р. Франція визнала незалежність України і встановила з

нею дипломатичні відносини. У 1997 р. відбувся візит Президента України Л. Кучми до Франції. Підписано нові угоди про економічне і політичне співробітництво.
Имя файла: Франція:-соціально-економічний-та-політичний-розвиток-IV-і-V-республік.-Франція-наприкінці-ХХ---на-початку-ХХІ-століття.pptx
Количество просмотров: 69
Количество скачиваний: 0