Казимир ІІІ великий презентация

Слайд 2

БІОГРАФІЯ Казимир III Великий (30 квітня 1310 — 5 листопада

БІОГРАФІЯ

Казимир III Великий (30 квітня 1310 — 5 листопада 1370) останній король

Польщі з династії П’ястів, правив з 1333 року. Молодший син Владислава I Локетека і Ядвіги, дочки Калішського князя Болеслава Набожного. Повний титул: «Милістю Божою Король Краківської землі, Судомірской землі, Серадской землі, Польської землі, Куявської землі, Добрянської землі, Поморської землі, Руської землі, господар і Дідич вічний земель тим володар, король велебний»
Слайд 3

БОРОТЬБА З ХРЕСТОНОСЦЯМИ І ЧЕХІЄЮ У 1312 році, після смерті

БОРОТЬБА З ХРЕСТОНОСЦЯМИ І ЧЕХІЄЮ

У 1312 році, після смерті старших братів,

Казимир став спадкоємцем польського престолу. За життя батька він брав участь у військових походах і державних справах: у 1331 отримав в управління західнопольські області, в 1332 разом з батьком безуспішно намагався відвоювати у хрестоносців Куявію.
Після смерті Владислава Локетека, 25 квітня 1333 Казимир коронувався у Кракові. Новий король прийняв владу в найтяжких умовах: Великій Польщі погрожували хрестоносці, на Малу Польщу претендував чеський король Ян Люксембурзький (1310-1346). У боротьбі з ними Казимир спирався на союз з угорським королем Карлом Робертом Анжуйським, одруженим на його сестрі Єлизаветі.
Прагнучи не допустити спільного виступу проти Польщі Чехії і Тевтонського ордену, з якими до 1335 діяло перемир’я, Казимир зумів домогтися продовження миру з Чехією, і на з’їзді в тому ж році у Вишеграді (Угорщина) відмовився на користь Яна Люксембурзького від сілезьких князівств і ряду інших прикордонних земель, а також заплатив велику суму чеському королю за відмову від претензій на польську корону.
Потім польський король зайнявся зміцненням своєї влади на сході. У результаті воєн 1349-1352 проти литовців, татар і бунтівних галицьких бояр Казимир за допомогою угорців включив до складу Польщі частину Галицької Русі зі Львовом. У 1366 поляки захопили Белзькі і Холмські землі, Володимир-Волинський і Поділля.
Слайд 4

ПІДСУМКИ ПРАВЛІННЯ КАЗИМИРА ІІІ ВЕЛИКОГО У період правління Казимира III

ПІДСУМКИ ПРАВЛІННЯ КАЗИМИРА ІІІ ВЕЛИКОГО

У період правління Казимира III Великого монархія

сильно зміцнилася за рахунок об’єднання територій та посилення центральної влади. Казимир знаходив підтримку у всіх шарах суспільства, його називали навіть «селянським королем». В умовах стабілізації державної влади почалося економічне зростання, створювались нові міста, розвивалося ремесло і торгівля.
Була проведена адміністративна реформа, до управління державою висувалися нові, незнатні люди, створювалися нові органи центральної влади. Фінансові реформи забезпечили стабільні державні доходи, що дозволило посилити оборону країни: проводилося активне кам’яне будівництво, побудовано більше 50 нових замків, безліч міст було оточено кам’яними стінами.
Имя файла: Казимир-ІІІ-великий.pptx
Количество просмотров: 19
Количество скачиваний: 0