Піраміда Хеопса презентация

Содержание

Слайд 2

Піраміда Хеопса (Хуфу) — найбільша з-поміж єгипетських пірамід, єдине з

Піраміда Хеопса (Хуфу) — найбільша з-поміж єгипетських пірамід, єдине з «Семи

чудес світу», яке збереглося до наших днів. Входить до трійки найвідоміших пірамід на плато Гіза — Хеопса, Хефрена і Мікерина.
Піраміда розташована на західному березі Нілу, в некрополі міста Гіза і є комплексом стародавніх пам'ятників, які в часи єгипетських фараонів були частиною стародавнього міста Мемфіс (сьогодні частина Великого Каїру). За монументальністю і обробкою вона перевершує всі інші піраміди на території Єгипту.
Слайд 3

Більшість єгиптологів вважають, що піраміда була побудована близько 2560 року

Більшість єгиптологів вважають, що піраміда була побудована близько 2560 року до

н. е. і є гробницею єгипетського фараона IV династії Хуфу (Хеопса). Проте не вдалося знайти жодного напису відносно дати створення цієї грандіозної споруди, тому існують й інші теорії щодо датування і призначення Великої піраміди. Радіовуглецевий метод вказує на період спорудження від 2850 до 2680 рр. до н. е.
Слайд 4

За геометрією споруда є чотиригранною рівносторонньою пірамідою. Грані піраміди чітко

За геометрією споруда є чотиригранною рівносторонньою пірамідою. Грані піраміди чітко зорієнтовані

на чотири сторони світу з точністю до 3 хвилин. Піраміда, складена з 2,3 млн кам'яних блоків загальною вагою близько 7 млн тонн, висотою 146,6 м (що дорівнює висоті п'ятдесяти-поверхового хмарочоса).
Сам процес проектування і будівництва такої грандіозної споруди вимагав від давньоєгипетських інженерів неабияких знань і досвіду. До планування і будівництва були залучені найкращі архітектори, і каменярі Стародавнього Єгипту.
Піраміда стоїть на спеціально вирівняній скельній площині, яка по горизонталі дає відхилення менше двох сантиметрів. Ця площина зроблена з природного скельного виходу еоценових вапняків, висота якого в центрі близько 9 м. Основа піраміди квадратна з довжиною однієї сторони 230 метрів Початкова площа основи була близько 53 тисяч м².
Слайд 5

Для будівництва було використано близько 2,3 мільйони блоків середньоеоценового нумулітового

Для будівництва було використано близько 2,3 мільйони блоків середньоеоценового нумулітового глинястого

вапняку, укладених в 210 ярусів (нині 203). Середня вага одного блоку становить 2,5 тони. Найважчий — 7,5 тон. Загальна вага піраміди — 5,7 мільйонів тон.
Облицювання піраміди із полірованого декоративного білого вапняку не збереглось, так само як і вкрита листовим золотом вершина споруди.

У 1168 візир Шавур наказав спалити Каїр, щоб він не дістався хрестоносцям. Каїрці вимушені були зняти облицювальні камені з піраміди, для того щоб збудувати нові будинки.

Слайд 6

Архітектором піраміди вважається Хеміун, візир і племінник Хеопса. Він також носив титул «Керівник всіма будівництвами фараона».

Архітектором піраміди вважається Хеміун, візир і племінник Хеопса. Він також носив

титул «Керівник всіма будівництвами фараона».
Слайд 7

Вхід в піраміду знаходиться на висоті 15,63 м на північній

Вхід в піраміду знаходиться на висоті 15,63 м на північній стороні на рівні 13-го

ярусу. Його утворюють кам'яні плити, укладені у вигляді арки. Він був закладений гранітною заглушкою ще в часи античності. Опис цієї заглушки можна знайти у Страбона. Сьогодні туристи потрапляють всередину піраміди через 17-метровий пролом, який зробив в 820 році халіф Абу Джафар аль-Ма'мун. Він сподівався знайти там незчисленні скарби фараона, але виявив там тільки товстий шар білого .
Всередині споруди є три камери, низхідний і висхідний коридори, шахти невідомого призначення і майже вертикальна шахта з гротом посередині.
Слайд 8

Оскільки серед написів на стінах всередині піраміди відсутні офіційні тексти,

Оскільки серед написів на стінах всередині піраміди відсутні офіційні тексти, багато

сучасних дослідників ставлять під сумнів загальноприйняту версію, що це була дійсно гробниця для фараона Хуфу. У Великій піраміді вбачають астрономічну обсерваторію, мегалітичну культову споруду, космодром інопланетних прибульців, стародавню енергетичну установку, Храм посвячення або спадок надраси, яка прибула з Атлантиди, інформаційне «послання» людству від попередньої цивілізації, що мала місце на Землі.
Слайд 9

Піраміда Джосера

Піраміда Джосера

Слайд 10

Пірамі́да Джосера — перша піраміда, що з'явилася за часів правління

Пірамі́да Джосера — перша піраміда, що з'явилася за часів правління фараона Джосера. Піраміда розташовувалась на

полі Саккара, поблизу Мемфіса, була побудована не з цегли, а з вапняку і була присвячена богу мертвих Сокару.
Слайд 11

З метою захисту від руйнувань атмосферними опадами — рідких, але

З метою захисту від руйнувань атмосферними опадами — рідких, але дуже

сильних злив, уступи піраміди були зроблені не горизонтальними, а злегка похилими, через що вода каскадами спадала з них донизу. Автором її проекту був відомий архітектор і лікар Імхотеп, якого єгиптяни згодом почали вважати за бога лікування, сина бога Птаха, покровителя мистецтв та ремесел, а греки — асоціювати з Асклепієм. Вважається, що саме Імхотеп перший запровадив будівництво з каменю, що сприяло значному поступу в історії будівельної практики.
Слайд 12

Розміри основи піраміди 125 х 117 м, висота 60 м.

Розміри основи піраміди 125 х 117 м, висота 60 м. Піраміда

є центром ансамблю кам'яних (вапняк) споруд, обнесеного кам'яною стіною висотою понад 9 м, на площі 277х545 м (14,6 тис. м2).
Піраміда була ступінчастою —— у вигляді шести поставлених одна на одну мастаб, кожна з яких була менша за попередню, і досягала 62 м у висоту.
Вважається, що шість сходів ступінчастої піраміди повинні були допомогти її власнику — Джосеру зійти на небо після смерті. Піраміда вважалася домом фараона, тому облаштовувалась як місце перебування живих: у підземеллі знаходилися висічені у скельному ґрунті камери, прикрашені художніми рельєфами; одна з камер відповідала туалетній кімнаті житла заможного єгиптянина; завдяки спеціальним вентиляційним вікнам до піраміди надходило свіже повітря.
Слайд 13

Піраміда була складена із невеликих блоків місцевого вапняку на глиняному

Піраміда була складена із невеликих блоків місцевого вапняку на глиняному розчині

і вперше в єгипетській практиці була облицьована плитами із високоякісного привізного вапняку, пізніше поцупленими.
Имя файла: Піраміда-Хеопса.pptx
Количество просмотров: 114
Количество скачиваний: 0