Угорщина в 20-30 роки XX століття презентация

Содержание

Слайд 2

План 1.Тенденції розвитку Угорщини 2. Диктатура Хорті, Тріоланський мирний договір. 3.Спроба перевороту. 4. Правління графа Бетлена 5.

Економічний розвиток Угорщини в період 20-30 років XX століття. 6. Економічна криза 1929-1933 pp 7.Передвоєнні роки Угорщини

Слайд 3

Основною тенденцією розвитку Угорщини у 20-30 ті роки XX століття був відхід від

демократичних процесів і стан оновлення авторитарних режимів. Причинами цьому були не вирішеність національних, економічних проблем, вплив Німеччини та Італії, боязнь правлячої верхівки більшовицького впливу.

Слайд 4

14 листопада 1919 р. після виведення румунських військ з Угорщини в Будапешт вступила

угорська армія адмірала М.Хорті, який фактично встановив у країні свою диктатуру.
У січні 1920 р. в країні були проведені вибори до Національних зборів, які 1 березня 1920 р. прийняли рішення про відновлення у країні монархії. Проти такого рішення категорично виступили країни Антанти і наступники Австро-Угорщини (Чехословаччина, Румунія, Югославія). М.Хорті скористався таким становищем і домігся проголошення себе регентом з широкими повноваженнями. У червні 1920 р. Угорщина підписала Тріанонський мирний договір, згідно з яким вона втрачала 77% території і 59% населення. На неї було покладено обов'язок виплачувати репарації. Чисельність збройних сил обмежувалась 35 тис. чоловік.

Слайд 5

У 1921 р. прихильники монархії двічі спробували підняти заколот з метою відновити на

престолі Карла Габсбурга, поки Національні збори не прийняли закон, що позбавляв його права на престол. Таким чином, у 1921 р. в Угорщині був встановлений авторитарний режим Хорті, який спирався на систему легальних і таємних союзів і товариств.

Слайд 6

У період з 1921 до 1931 pp. уряд Угорщини очолював граф І.Бетлен. Він

припинив терор проти учасників революції, уклав угоду з соціал-демократами про легалізацію діяльності партії і про звільнення політичних в'язнів. Водночас були обмежені демократичні права і свободи, вводилось відкрите голосування, освітній ценз, створювалась верхня палата парламенту, депутати якої призначалися.

Слайд 7

В економічному розвитку Угорщина в середині 20-х років досягла довоєнного рівня. Виникали нові

галузі виробництва, але країна продовжувала залишатись аграрно-індустріальною. Була проведена часткова аграрна реформа. На міжнародній арені Угорщина прагнула до перегляду Тріоланського договору і зменшення репарацій. З 1927 р. Угорщина зближується з Італією.

Слайд 8

Економічна криза 1929-1933 pp. завдала сильного удару угорській економіці, особливо сільському господарству. У

1931 р. відбулась зміна уряду, який очолив Д.Гембеш. У період його правління (1931-1935) були значно урізані демократичні права: скоротилась кількість виборців; розширені права верхньої палати парламенту; обмежувалась діяльність опозиційних політичних партій. Активізували діяльність ультраправі сили, зокрема партія угорських фашистів на чолі з Нілаші "Перехрещені стріли". Щ зовнішній політиці був взятий курс на зближення з Німеччино» Відроджувались гасла створення "Великої Угорщини" і реваншу.

Слайд 9

У 1936 р. прем'єр-міністром став граф П. Телекі, який про! довжив політику зближення

з Німеччиною. У 1938-1939 pp. Угорщина брала участь у розділі ЧСР, приєдналась до Антикомінтернівському пакту. Граф Телекі, протестуючи проти розділу Югославії, покінчим життя самогубством. На його місце був призначений Л.Бардоші. і 6 квітня 1941 р. Угорщина вступила у Другу світову війну! здійснивши разом з іншими агресивними державами напад на Югославію. За період 1938-1941 pp. до Угорщини було приєднано значні території: частину Словаччини, Карпатську Україну, Трансільваї нію і частину Югославії.
Имя файла: Угорщина-в-20-30-роки-XX-століття.pptx
Количество просмотров: 18
Количество скачиваний: 0