Музи Аполона

Содержание

Слайд 2

Музи Калліопа - муза епічної поезії; Кліо - муза історії; Мельпомена - муза

Музи

Калліопа - муза епічної поезії;
Кліо - муза історії;
Мельпомена

- муза трагедії;
Талія - муза комедії;
Полігімнія - муза священних гімнів;
Терпсихора - муза танцю;
Евтерпа - муза поезії і лірики;
Ерато - муза любовної і весільної поезії;
Уранія - муза науки.
Слайд 3

Кліо Кліо, «дарующая славу» муза історії, атрибут - пергаментний сувій або дошка з

Кліо

Кліо, «дарующая славу» муза історії, атрибут - пергаментний сувій або дошка

з письменами, де вона записувала всі події, щоб зберегти їх в пам'яті нащадків.Як сказав про неї давньогрецький історик Діодор: «Найбільша з муз вселяє любов до минулого».Згідно міфології Кліо дружила з Калліопе. Збережені скульптурні та живописні зображення цих муз дуже схожі, часто їх виконував один і той же майстер.Існує міф про сварку, що виникла між Афродітою і Кліо.Володіючи суворими звичаями, богиня історії не знала любові і засуджувала Афродіту, яка була дружиною бога Гефеста, за ніжні почуття до молодого богу Діонісу.Афродіта повеліла своєму синові Еротові випустити дві стріли, розпалює любов потрапила в Кліо, а вбиваюча її, дісталася Піероні. Страждання від нерозділеного кохання переконали строгу музу нікого більше не засуджувати за виникаючі відчуття.
Слайд 4

Мельпомена Мельпомена, муза трагедій. Дві її дочки володіли чарівними голосами і вирішили кинути

Мельпомена

Мельпомена, муза трагедій. Дві її дочки володіли чарівними голосами і вирішили

кинути виклик музам, але програли і щоб покарати їх за гординю. Зевс або Посейдон, тут думки міфотворців розходяться, перетворив їх на сирен.  Тих самих, що ледь не погубили аргонавтів. Мельпомена присягнулася вічно жалкувати про їхню долю і всіх тих, хто кидає виклик волі небес. Вона завжди закутана в театральну мантію, а її символ - скорботна маска, яку вона тримає в правій руці.  У її лівій руці - меч, що символізує кару за зухвалість.
Слайд 5

Талія Талія, муза комедії, сестра Мельпомени, але ніколи не приймала беззастережної віри сестри

Талія

Талія, муза комедії, сестра Мельпомени, але ніколи не приймала беззастережної віри

сестри в те, що покарання неминуче, це часто ставало причиною їх сварок. Вона завжди зображується з комедійною маскою в руках, її голову прикрашає вінок із плюща, відрізняється веселою вдачею і оптимізмом. Обидві сестри символізують життєвий досвід і відображають образ думок, властивий жителям стародавньої Греції про те, що весь світ - це театр богів, а люди в ньому лише виконують запропоновані їм ролі.
Слайд 6

Полігімнія Полігімнія, муза священних гімнів, віри, що знайшла своє вираження в музиці. Покровителька

Полігімнія

Полігімнія, муза священних гімнів, віри, що знайшла своє вираження в музиці.

Покровителька ораторів, від її прихильності залежала полум'яність їхніх промов і зацікавленість слухачів. Напередодні виступу випливало просити музу про допомогу, тоді вона снисходил до прохального і вселяла йому дар красномовства, здатність проникнути в кожну душу.
Слайд 7

Евтерпа Евтерпа - муза поезії і лірики. Виділялася серед інших муз особливим, чуттєвим

Евтерпа

Евтерпа - муза поезії і лірики. Виділялася серед інших муз особливим,

чуттєвим сприйняттям поезії. Під тихий акомпанемент арфи Орфея її вірші потішали слух богів на олімпійському пагорбі. Рахуючись найпрекраснішою і жіночною з муз, вона стала для нього, втратив Еврідіку, рятівницею душі. Атрибутом Евтерпа служить подвійна флейта і вінок з живих квітів. Як правило, зображувалася в оточенні лісових німф.
Слайд 8

Терпсихора Терпсихора, муза танцю, який виконується в єдиному ритмі з ударами серця. Досконале

Терпсихора

Терпсихора, муза танцю, який виконується в єдиному ритмі з ударами серця.

Досконале мистецтво танцю Терпсихори виражало повну гармонію природного початку, рухів людського тіла і душевних емоцій. Зображувалася муза в простій туніці, з вінком з плюща на голові і з лірою в руках.
Слайд 9

Ерато Ерато, муза любовної і весільної поезії. Її пісня про те, що немає

Ерато

Ерато, муза любовної і весільної поезії. Її пісня про те, що

немає сили, здатної розлучити люблячі серця. Поети-піснярі закликали музу надихнути їх на створення нових прекрасних творів.  Атрибутом Ерато служить ліра або тамбурин, її голову прикрашають чудові троянди як символ вічної любові.
Слайд 10

Калліопа Калліопа, що на грецькому означає «прекрасноголосая» - муза епічної поезії. Старша з

Калліопа

Калліопа, що на грецькому означає «прекрасноголосая» - муза епічної поезії. Старша

з дітей Зевса і Мнемосіни і, крім того, мати Орфея, від неї син успадкував тонке розуміння музики. Завжди зображувалася в позі прекрасної мрійниці, яка тримала в руках воскову дощечку і дерев'яну паличку - стилос, тому з'явилося відомий вислів «писати високим стилем». Античний поет Діонісій Мідний назвав поезію «криком Калліопи».
Слайд 11

Уранія Дев'ята муза астрономії, наймудріша з дочок Зевса, Уранія тримає в своїх руках

Уранія

Дев'ята муза астрономії, наймудріша з дочок Зевса, Уранія тримає в своїх

руках символ небесної сфери - глобус і циркуль, який допомагає визначати відстані між небесними тілами.Ім'я було дано музі на честь бога небес Урана, який існував ще до Зевса.Цікаво, що Уранія, богиня науки, знаходиться серед муз пов'язаних з різними видами мистецтв. Чому? Згідно з ученням Піфагора про «гармонії небесних сфер», розмірні співвідношення музичних звуків порівняти з відстанями між небесними світилами. Не знаючи одного, неможливо досягти гармонії в іншому.