Презентация на тему Богдан Хмельницький як політик і людина

Богдан Хмельницький як політик і людина Багато написано книжок та складено пісень про славного гетьмана українського Богдана Хмельницького. Та про нього можна Богдан Хмельницький зробив перші кроки до незалежної України. Намагався підтримувати добрі відносини з багатьма варварськими сусідами, Богдан Хмельницький вірно розумів, що досягти розквіту неможливо, терплячі постійні навали загарбників. Та гетьман намагався під У наші часи багатьом політичним діячам не вистачає мудрості та досвідченості у державних справах. Особою Богдана Молоді літа Богдана ХмельницькогоНародився Богдан Хмельницький під Чигирином, над річкою Тясмин, у хуторі Суботів 27 грудня Староства – то були великі коронні маєтки, часом завбільшки з повіт або й більші. Король давав Та пани самі в тих староствах не жили, ними не правили, навіть і не заглядали Михайло Хмельницький поставив двір міцний, присадив кілька сімей слуг та підсусідків, розвів господарство, жив заможно, в Гарний був хлопець, чорнявий, кріпкий, як вогонь скорий. Розумний і дотепний, сміливий і завзятий. Та й З хутора на поле не виїдеш без рушниці. Люди косять чи орють, а вартовий стоїть, татар Життя та політична діяльність Богдана ХмельницькогоКоли Богдан Хмельницький вийшов на історичну арену, українські землі знемагали під Шлях до цього вона вбачала у полонізації України, окатоличуванні українців. І тому католицька церква і особисто Злочини шляхти проти українського народу були страшними. Вони грабили, насилували, мучили, знущалися над людьми. Все це Таким у ті тяжкі часи було життя на Вкраїні. Народ не міг терпіти такої наруги. То Вони переростали у національно-визвольні рухи, на чолі яких стояли кращі представники народу. Та саме з козацтвом

Презентацию Богдан Хмельницький як політик і людина, из раздела: Литература,  в формате PowerPoint (pptx) можно скачать внизу страницы, поделившись ссылкой в социальных сетях! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам материалов: Политика защиты авторских прав

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1

Богдан Хмельницький як політик і людинаСлайд 2

Хмельницького. Та про нього можна говорити й говорити, бо до нього Україна не знала на


Багато написано книжок та складено пісень про славного гетьмана українського Богдана Хмельницького. Та про нього можна говорити й говорити, бо до нього Україна не знала на стільки розумного та дипломатичного політичного діяча.


Слайд 3

відносини з багатьма варварськими сусідами, з якими до нього дуже небагато людей спробували би вести


Богдан Хмельницький зробив перші кроки до незалежної України. Намагався підтримувати добрі відносини з багатьма варварськими сусідами, з якими до нього дуже небагато людей спробували би вести переговори.


Слайд 4

загарбників. Та гетьман намагався під час перемир’я налагодити збройні сили тогочасної України, якими були козацькі


Богдан Хмельницький вірно розумів, що досягти розквіту неможливо, терплячі постійні навали загарбників. Та гетьман намагався під час перемир’я налагодити збройні сили тогочасної України, якими були козацькі дружини.


Слайд 5

у державних справах. Особою Богдана Хмельницького можна пишатися, бо в роки усепоглинаючого безграмоття він зміг


У наші часи багатьом політичним діячам не вистачає мудрості та досвідченості у державних справах. Особою Богдана Хмельницького можна пишатися, бо в роки усепоглинаючого безграмоття він зміг отримати гарну освіту, все завдяки власній роботі над собою.


Слайд 6

у хуторі Суботів 27 грудня 1595 року. Батька Богдана звали Михайлом. Він з молодості служив

Молоді літа Богдана Хмельницького

Народився Богдан Хмельницький під Чигирином, над річкою Тясмин, у хуторі Суботів 27 грудня 1595 року. Батька Богдана звали Михайлом. Він з молодості служив при дворі заможного польського пана воєводи Даниловича, що держав великі староства на Україні: Корсунське й Чигиринське.


Слайд 7

або й більші. Король давав їх у державу великим панам: вони брали на себе з


Староства – то були великі коронні маєтки, часом завбільшки з повіт або й більші. Король давав їх у державу великим панам: вони брали на себе з них доходи, а четверту частину з того давали на військо.


Слайд 8

правили, навіть і не заглядали до них часом. Правили їх управителі (підстарости) й різні службовці.


Та пани самі в тих староствах не жили, ними не правили, навіть і не заглядали до них часом. Правили їх управителі (підстарости) й різні службовці. Михайло Хмельницький був таким службовцем в старостві Чигринськім, і за службу дозволив йому староста у 1616 році заснувати собі хутір на тім місці, де він собі обрав.


Слайд 9

розвів господарство, жив заможно, в достатках. В нього народився один син, назвали його Богдан Зіновій.


Михайло Хмельницький поставив двір міцний, присадив кілька сімей слуг та підсусідків, розвів господарство, жив заможно, в достатках. В нього народився один син, назвали його Богдан Зіновій.


Слайд 10

сміливий і завзятий. Та й час був такий, і місце таке, що виживали тоді тільки


Гарний був хлопець, чорнявий, кріпкий, як вогонь скорий. Розумний і дотепний, сміливий і завзятий. Та й час був такий, і місце таке, що виживали тоді тільки хоробрі та завзяті.


Слайд 11

орють, а вартовий стоїть, татар вартує. Та як запале вогонь вартовий, то треба було тікати


З хутора на поле не виїдеш без рушниці. Люди косять чи орють, а вартовий стоїть, татар вартує. Та як запале вогонь вартовий, то треба було тікати – татари сунуть.


Слайд 12

арену, українські землі знемагали під владою Речі Посполитої, яка у 1569 році об’єднала Польське королівство

Життя та політична діяльність Богдана Хмельницького

Коли Богдан Хмельницький вийшов на історичну арену, українські землі знемагали під владою Речі Посполитої, яка у 1569 році об’єднала Польське королівство і Велике князівство Литовське. Польська шляхта прагнула привласнити величезні простори українстької землі та закріпачти її людей.


Слайд 13

тому католицька церква і особисто папа іменем Христа благословляли будь-які безумства і розправи над непокірними.


Шлях до цього вона вбачала у полонізації України, окатоличуванні українців. І тому католицька церква і особисто папа іменем Христа благословляли будь-які безумства і розправи над непокірними.


Слайд 14

знущалися над людьми. Все це поєднувалося з образою національної гідності і віри.


Злочини шляхти проти українського народу були страшними. Вони грабили, насилували, мучили, знущалися над людьми. Все це поєднувалося з образою національної гідності і віри.


Слайд 15

міг терпіти такої наруги. То тут то там спалахували народні повстання.


Таким у ті тяжкі часи було життя на Вкраїні. Народ не міг терпіти такої наруги. То тут то там спалахували народні повстання.


Слайд 16

народу. Та саме з козацтвом народ український пов’язував свої сподівання на краще майбутне


Вони переростали у національно-визвольні рухи, на чолі яких стояли кращі представники народу. Та саме з козацтвом народ український пов’язував свої сподівання на краще майбутне


  • Имя файла: bogdan-hmelnitskiy-yak-polіtik-і-lyudina.pptx
  • Количество просмотров: 16
  • Количество скачиваний: 0