Громадянське суспільство презентация

Содержание

Слайд 2

Що таке громадянське суспільство та якими є його ознаки та

Що таке громадянське суспільство та якими є його ознаки та функції

Громадянське

суспільство — це спільнота, яке складається з вільних, незалежних, рівноправних громадян. В такому суспільстві люди взаємодіють, спілкуються і добровільно самоорганізовуються на основі спільних (незалежних від держави) інтересів. Громадяни захищені необхідними законами від прямого втручання і обмежень з боку держави. В такому суспільстві переважають демократичні громадянські суспільні цінності. Функціонування громадянського суспільства не є можливим без громадянина як самостійного індивідуального члена суспільства, який усвідомлює себе таким, наділений певним комплексом невідчужуваних прав і свобод і відповідає перед суспільством за свої дії.
Слайд 3

Громадянське суспільство — це саморегульоване суспільство вільних, рівних, економічно незалежних

Громадянське суспільство — це саморегульоване суспільство вільних, рівних, економічно незалежних людей,

які вступають у недержавні організації та об’єднання з метою захисту своїх законних інтересів і досягнення своїх цілей. Влада в такому суспільстві будується не на силі, а на авторитеті, а держава виконує регуляторну функцію.

Інститути громадянського суспільства — це система суб’єктів, наділених правами і обов’язками щодо відстоювання своїх законних інтересів у процесі подальшої розбудови громадянського суспільства в Україні та участі в управлінні державними справами, зокрема — у формуванні та реалізації державної правової політики.

Слайд 4

Ознаки громадянського суспільства : Визнання людини, її прав і свобод

Ознаки громадянського суспільства :
Визнання людини, її прав і свобод найвищою

суспільною цінністю.
Державне регулювання, на основі законів і за допомогою спеціальних органів, відносин між людьми, захист їхніх прав.
Високий рівень правосвідомості та відповідальності громадян і повага до законних прав інших людей.
Право власності людей на знаряддя і результати своєї праці, поєднане з певним рівнем заможності, для досягнення незалежності.
Існування різноманітних добровільних громадських організацій і рухів, самоорганізація і згуртування.

У громадянському суспільстві люди різних вікових категорій, культур, соціальних станів, з метою захисту своїх прав, реалізації суспільних інтересів, формують різноманітні об’єднання, асоціації тощо.

Слайд 5

Соціальний капітал — активна й орієнтована на суспільні цілі позиція

Соціальний капітал — активна й орієнтована на суспільні цілі позиція громадян,

суспільні відносини, що ґрунтуються на рівності, довірі та прагненні до співпраці заради спільного блага. Це навички управління, які громадяни здобувають за рахунок участі в організаціях громадянського суспільства.
Слайд 6

Яку роль виконує правова держава у громадянському суспільстві Правова держава

Яку роль виконує правова держава у громадянському суспільстві

Правова держава — це

суверенна політико-територіальна організація влади, яка існує і функціонує в громадянському демократично­му суспільстві, в якій панують норми права, забезпечуються права і свободи людини, влада підпорядкована волі народу (законним інтересам людини і громадянина, окремих груп людей та громадянського суспільства в цілому).

Формування та розвиток громадянського суспільства неминуче призводить до трансформування держави у правову державу. Правова держава може бути розбудованою лише там, де наявні інститути громадянського суспільства, в центрі якого перебуває людина, її права, свободи та інтереси.

Основними ознаками правової держави є: суверенітет народу, який є джерелом влади;
верховенство права;
рівність усіх громадян перед законом;
однакова і взаємна відповідальність держави та особи перед законом;
визнання прав людини вищою соціальною цінністю;
поділ влади на законодавчу, виконавчу і судову;
високі правова культура та правова свідомість громадян;
наявність ефективної правоохоронної системи.

Слайд 7

Якими є умови та форми активної громадянської участі у житті

Якими є умови та форми активної громадянської участі у житті суспільства

Соціальна

взаємодія — це система взаємозумовлених соціальних дій, це форма суспільних зв’язків, що реалізуються під час обміну діяльністю, інформацією, досвідом, уміннями, навичками та при взаємному впливі людей і соціальних спільнот.

Саме наявність у суспільстві соціальної взаємодії, соціальної єдності та згуртованості є необхідними умовами для того, щоб громадяни ставали активними учасниками суспільного життя, спільно піднімалися на захист своїх законних прав та інтересів.

Соціальна єдність або солідарність — це єдність груп, верств або навіть цілого суспільства, яка породжується спільними інтересами, цілями, цінностями, взаєморозумінням та об’єднує людей в одне ціле — спільним історичним розвитком, мовою, етнічним походженням, культурою, економічною спорідненістю, прагненням до миру і суспільного порядку

Слайд 8

Збори — це зібрання, на яке скликаються всі члени спільноти

Збори — це зібрання, на яке скликаються всі члени спільноти для

прийняття рішень з тих чи інших питань життя організації.

Мітинг — це організована форма політичних дій, масове публічне зібрання людей для обговорення актуальних суспільно-політичних проблем.

Демонстрація — масовий марш як публічне вираження соціально-політичного настрою.

Пікетування — форма демонстрації, під час якої група учасників пікету може виготовляти плакати, встановлювати намети, влаштовувати чергування у громадському місці зі спеціальною метою

Похід (хода) — пересування організованої групи людей, загону, зібрання, що переміщується під відкритим небом з певною метою і в установленому порядку (строю).

Слайд 9

Що таке громада Громада — група людей, об’єднаних спільністю становища

Що таке громада

Громада — група людей, об’єднаних спільністю становища та інтересів,

що ставить перед собою певні спільні завдання. Наприклад, релігійна громада, селянська громада, організація.

Громада (лат. politia — община) — форма соціальної (колективної) організації людей, місцева спільнота, місцева організація та частина суспільства, характерна майже для всіх народів. Іноді — гурт дружніх людей.

Громада — жителі, об’єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об’єднання жителів декількох сіл, які мають єдиний адміністративний центр. (За Законом України «Про місцеве самоврядування»).

Громада — це форма об’єднання людей, які протягом життя мають змогу спілкуватися, контактувати між собою. Для громади характерні: спільна територія проживання її членів, повне чи часткове самоврядування, спільне вирішення соціально-побутових проблем, взаємодопомога; дотримання звичаїв і традицій, морально-виховний вплив на членів громади.

Слайд 10

Будь-яка громада складається з людей. Люди впливають на життя громади,

Будь-яка громада складається з людей. Люди впливають на життя громади, а

також відчувають на собі її вплив. Людина, громадянин — це особа з такими якостями, як вміння поєднувати власні і громадські інтереси, почуття обов’язку та його посильного виконання, суспільну активність, громадянську позицію, громадську діяльність тощо. Всі перелічені чинники зумовлюються характером розвитку суспільної та індивідуальної політичної культури, вихованням, практикою соціалізації. І всі вони формуються, перш за все, у громаді
Слайд 11

Имя файла: Громадянське-суспільство.pptx
Количество просмотров: 10
Количество скачиваний: 0