Відпочинок населення та охорона природи презентация

Слайд 2

Ми всі любимо відпочивати на природі: у лісі, на річці,

Ми всі любимо відпочивати на природі: у лісі, на річці, на

морі, у селі, в інших місцях.
Жива природа включає рослинний и тваринний світ. Людина - частина живої природи. Ми старші брати і сестри звірів, птахів і комах, тому повинні їх оберігати и любити

Ми всі любимо відпочивати на природі: у лісі, на річці, на морі, у селі, в інших місцях.
Жива природа включає рослинний и тваринний світ. Людина - частина живої природи. Ми старші брати і сестри звірів, птахів і комах, тому повинні їх оберігати и любити

Слайд 3

В сучасному світі із складними взаємовідносинами різних напрямів людської діяльності

В сучасному світі із складними взаємовідносинами різних напрямів людської діяльності проблеми

збереження біорізноманіття живої природи часто відсуваються на другий і третій план, а на перший виходять турботи про розвиток економіки, транспорту, урбанізованих територій тощо. Проте такий підхід врешті-решт може призвести до обмеження майбутнього розвитку суспільства, оскільки загрожує невідворотними втратами найважливіших компонентів нашого природного середовища.
Слайд 4

Основні принципи збереження біорізноманіття живої природи були проголошені Всесвітньою стратегією

Основні принципи збереження біорізноманіття живої природи були проголошені Всесвітньою стратегією охорони

природи в 1980 р. одночасно в 33 країнах. Стратегія була розроблена Міжнародним союзом охорони природи і природних ресурсів (МСОП - IUCN) за підтримки інших міжнародних організацій (ЮНЕП, ФАО, ВВФ). Найважливіша мета, яку поставив цей документ - збереження генетичного різноманіття, тобто запобігання вимиранню біологічних видів. Теоретична підстава такої стратегії полягає в тому, що стійкість і стабільність екосистем і біосфери загалом забезпечується їх різнорідністю - різноманіттям популяцій, видів, угруповань живих організмів. Отже, всі види мають не лише потенційну економічну цінність для людини, вони необхідні для існування самої біосфери.
Слайд 5

Сучасна стратегія охорони живої природи передбачає збереження не тільки рідкісних

Сучасна стратегія охорони живої природи передбачає збереження не тільки рідкісних і

зникаючих, а й практично всіх решти видів організмів, кожен з яких має неповторний генофонд і становить цінність для всього людства. При цьому слід урахувати й більш прагматичний бік справи: кожен вид живої істоти є природною ланкою в крихких і різного ступеня вразливих екосистемах біосфери.
Слайд 6

Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали

Червона книга України — основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний

стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
Слайд 7

ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА - НЕБАЖАНА ЗМІНА ЇЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ В РЕЗУЛЬТАТІ

ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА - НЕБАЖАНА ЗМІНА ЇЇ ВЛАСТИВОСТЕЙ В РЕЗУЛЬТАТІ АНТРОПОГЕННОГО

НАДХОДЖЕННЯ РІЗНИХ РЕЧОВИН І З’ЄДНАНЬ. ВОНО ПРИЗВОДИТЬ АБО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ В МАЙБУТНЬОМУ ДО ШКІДЛИВОГО ВПЛИВУ НА ЛІТОСФЕРУ, ГІДРОСФЕРУ, АТМОСФЕРУ, НА РОСЛИННИЙ І ТВАРИННИЙ СВІТ, НА БУДІВЛІ, КОНСТРУКЦІЇ, МАТЕРІАЛИ, НА САМУ ЛЮДИНУ. ВОНО ПРИГНІЧУЄ ЗДАТНІСТЬ ПРИРОДИ ДО САМОВІДНОВЛЕННЯ СВОЇХ ВЛАСТИВОСТЕЙ.
Имя файла: Відпочинок-населення-та-охорона-природи.pptx
Количество просмотров: 113
Количество скачиваний: 0