Презентация на тему Зона степу

Зона      степу Географічне     положенняСтеп, що займає близько 40 % площі України, є найбільшим Зона степу має рівнинний рельєф. На півдні розкинулися низовини – Причорноморська, Приазовська і Північнокримська, на півночі та сході лежать височини  Клімат зони помірно континентальний. Середні температури січня змінюються з півночі на південь від –5 до –1 ҐрунтиНайпоширенішими ґрунтами степу є чорноземи звичайні та чорноземи південні, які разом становлять 90 % площі РослинністьПівнічні райони — різнотравно-злакова степова рослинність. На півдні змінюється ковилово-типчаковою. Зустрічаються злаки, полини, солянки, житнякиМакиСон-траваТюльпаниКрокуси ТваринністьТварини: ласки, горностаї, степові ховрашки, вовки, лисиці, зустрічаються борсуки, козулі. Птахи: жайворонки, перепели, куріпки. Природоохоронні територіїАсканія-НоваБотанічний сад   Дунайський Біосферний заповідник   Дніпровсько-Орільський заповідник Степова зона характеризується відносно високими температурами і невеликою кількістю опадів.ВисновокПереважна рослинність – злаки, поєднання яких змінюється Дякую за увагу!

Презентацию Зона степу, из раздела: География,  в формате PowerPoint (pptx) можно скачать внизу страницы, поделившись ссылкой в социальных сетях! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам материалов: Политика защиты авторских прав

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1


Зона степу


Слайд 2

% площі України, є найбільшим зональним природним комплексом. Він простягається від південної межі лісостепу до


Географічне положення

Степ, що займає близько 40 % площі України, є найбільшим зональним природним комплексом. Він простягається від південної межі лісостепу до берегів Чорного й Азовського морів, займає більшу частину Кримського півострова.


Слайд 3

півночі та сході лежать височини – відроги Подільської і Придніпровської, Приазовська і Донецька.Рельєф і корисні копалиниУ степовій зоні знайдено поклади

Зона степу має рівнинний рельєф. На півдні розкинулися низовини – Причорноморська, Приазовська і Північнокримська, на півночі та сході лежать височини – відроги Подільської і Придніпровської, Приазовська і Донецька.

Рельєф і корисні копалини

У степовій зоні знайдено поклади кам'яного вугілля, залізних, марганцевих, уранових і ртутних руд, солей. Є також природний газ, нікелеві руди. Степова зона багата на різноманітні природні будівельні матеріали.

Кам'яне вугілля

Залізна руда

Сіль


Слайд 4

південь від –5 до –1 °С, липня – від +20 до +23 °С. Кількість опадів

 Клімат зони помірно континентальний. Середні температури січня змінюються з півночі на південь від –5 до –1 °С, липня – від +20 до +23 °С. Кількість опадів становить 450 – 350 мм за рік.

Клімат і внутрішні води

Великі річки – Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг,  Сіверський Донець з притоками У степовій зоні багато озер: Ялпуг, Кагул , Сасик-Кундук, Шагани, Алібей та в Сасик-Сиваш) Численні озера-лимани – Дністровський, Хаджибейський, Куяльницький, Тилігульський, Молочний.

Озеро Ялпуг

Хаджибейський лиман


Слайд 5

які разом становлять 90 % площі природної зони. Поширені темно-каштанові та каштанові ґрунти в комплексі з солонцями. У подах формуються солончаки.Обробка

Ґрунти

Найпоширенішими ґрунтами степу є чорноземи звичайні та чорноземи південні, які разом становлять 90 % площі природної зони.

Поширені темно-каштанові та каштанові ґрунти в комплексі з солонцями. У подах формуються солончаки.

Обробка грунту


Слайд 6

злаки, полини, солянки, житнякиМакиСон-траваТюльпаниКрокуси

Рослинність

Північні райони — різнотравно-злакова степова рослинність.

На півдні змінюється ковилово-типчаковою.

Зустрічаються злаки, полини, солянки, житняки

Маки

Сон-трава

Тюльпани

Крокуси


Слайд 7

козулі. Птахи: жайворонки, перепели, куріпки. дрохви, сови, орли,дикі гуси, чаплі, кулики.. Риби:щуки, окуні, коропи, соми.ДрохваГорностайЧапляЩука

Тваринність

Тварини: ласки, горностаї, степові ховрашки, вовки, лисиці, зустрічаються борсуки, козулі.

Птахи: жайворонки, перепели, куріпки. дрохви, сови, орли,дикі гуси, чаплі, кулики..

Риби:щуки, окуні, коропи, соми.

Дрохва


Горностай

Чапля


Щука


Слайд 8

заповідник

Природоохоронні території

Асканія-Нова

Ботанічний сад

Дунайський
Біосферний заповідник

Дніпровсько-Орільський заповідник


Слайд 9

– злаки, поєднання яких змінюється з півночі на південь. Тривалий період вегетації і родючі ґрунти

Степова зона характеризується відносно високими температурами і невеликою кількістю опадів.

Висновок

Переважна рослинність – злаки, поєднання яких змінюється з півночі на південь.

Тривалий період вегетації і родючі ґрунти при достатньому зрошенні дозволяють отримувати високі врожаї сільськогосподарських культур.

Близько 80% степів України розорано.


Слайд 10

Дякую за увагу!


  • Имя файла: zona-stepu.pptx
  • Количество просмотров: 15
  • Количество скачиваний: 0