Перлина - Південна Україна. Команда Гайдамаки презентация

Содержание

Слайд 2

Південна Україна займає Причорноморський економічний район держави Україна. До його складу входять АР

Крим, Одеська, Миколаївська та Херсонська області, Його площа – 113 тис.км² (18,8% площі України), населення – 6,8 млн осіб (14,4 % населення України). 

Слайд 3

Велика Скіфія

Почало порівняно загальновизнаній історії скіфів і Скіфії - VIII століття до н.

э., повернення основних сил скіфів в Північне Причорномор'я, де до цього віками правили кіммерійці. Кіммерійці витіснені скіфами з Північного Причорномор'я до VII століття до н. э.Тесные стосунки з рабовласницькими містами Північного Причорномор'я, інтенсивна торгівля скіфів худобою, хлібом, хутром і рабами посилювали процес классообразования в скіфському суспільстві. Відомо про існування у скіфів союзу племен, який поступово придбавав риси своєрідної держави раннерабовладельческого типу на чолі з царем.  За повідомленням Геродота, пануючими були царські скіфи - найсхідніше із скіфських племен, межуюче по Дону з савроматами
,

Слайд 4

Протягом століть південні землі України перебували під постійною загрозою турецько-татарських нападів Тільки

в першій пол XVII ст завойовники більше 76 разів вторгалися в  Україну. Рідну землю захищала запорізьке козацтво на чолі з відомими ватажками ДБайдою-Вишневецьким, ПСагайдачним, ИСирком та багатьма ін.

Слайд 5

 За договором між Росією і Туреччиною, південно землі відійшли до Росії Почався колонизационное

рух в цьому краї Сюди переселялися росіяни в пошуках країн ащои долі, бігли українські з Правобережної У країни, Слобожанщини, Гетьманщини В Південну Україну прибуло чимало іноземних колоністів:сербів, болгар, молдаван, німців Вони поселялися хуторами і слободами, а з сер XVIII в царський уряд створював з переселенців військові поселення У1764 р тут засновано Новоросійську губернію, до якої були приєднані чимало земель Запорізька Сечьзької Січі.  На освоєних землях Південної України зводили нові міста і села, освоювали природні багатства кінці XVIII століття виникли міста Херсон, Олександрівськ (Запоріжжя), Катеринослав (Дніпропетровськ), Миколаїв, Одеса та ін

Слайд 6

Катерина II Г. Потьомкін

Під час правління Катерини II землі колишнього Кримського ханства увійшли до складу Російської

імперії. Таким чином зникла ця безпосередня військова загроза. Зникла потреба в козацьких військах,Запорозькій Січі і Гетьманщині. 1764 року було скасовано гетьманство, 1765-го розформовано козацькі полки на Слобожанщині, 1775-го ліквідовано Запорозьку Січ, 1782-го у Гетьманщині ліквідовано полкову та сотенну адміністрацію, запроваджено поділ на три намісництва. 1783 року розформовані козацькі полки на Лівобережжі і юридично запроваджено кріпацтво. Українські землі були повністю інтегровані до складу Російської імперії.

 Учасник Російсько-турецької війни 1768-74, В 1775 за ініціативою Потьомкіна було ліквідовано Запорізьку Січ. З 1783 Потьомкін управляв новоствореним Катеринославським намісництвом, до складу якого увійшла значна частина південноукраїнських земель. Потьомкін, будучи добрим адміністратором і володіючи фактично необмеженою владою, здійснював заходи з колонізації Півдня України й Криму.  У період правління Потьомкіна почалося будівництво Миколаєва, Херсона, Катеринослава,

Слайд 7

Іван Карпе́нко-Ка́рий (справжнє прізвище — Тобілевич; нар.17 (29) вересня 1845, с. Арсенівка, Бобринецького

повіту Херсонської губернії, тепер Новомиргородський район, Кіровоградська область — †2 (15) вересня 1907, Берлін) — український письменник, драматург, актор, ерудит, один з корифеїв українського побутового театру.

Слайд 8

Доктор Дмитро Іванович Донцов (нар. 30 серпня 1883, Мелітополь — † 30 березня

1973, Канада) — український літературний критик, публіцист, філософ, політичний діяч, головний ідеолог українського інтегрального націоналізму Мелітополь)

Слайд 9

Ільф і Петров —- радянські письменники-співавтори Ілля Ільф (Ієхієл-Лейб Арно́льдович Файнзільберг, 1897–1937) і

Євген Петров (Євген Петрович Катаєв, 1902–1942). Уродженці міста Одеса. Автори широко відомої у світі дилогії про харизматичного шахрая на ім'я Остап Бендер.

Слайд 10

6 Архітектура(залишки мiста Ольвiя)

Слайд 11

Одеський національний академічний театр опери та балету

Слайд 12

Один з старовиних домов Херсона ПРОДАНЫЙ У ПРИВАТНУ ВЛАСНIСТЬ

Слайд 13

Екатеринський собор(Херсон)

Слайд 14

Гiмназiя у Миколаївi

Слайд 15

Одежа,кухня та традиції

Слайд 16

Південь України. Район почав інтенсивно заселятися у XVIII ст. українцями, росіянами, болгарами, греками та

ін. У зв'язку з цим тут відбувалися різні етнокультурні процеси, що впливали на формування одягу, в якомупростежується багато спільних рис.

Слайд 17

Форшмак

Південь України. Район почав інтенсивно заселятися у XVIII ст. українцями, росіянами, болгарами, греками та

ін. У зв'язку з цим тут відбувалися різні етнокультурні процеси, що впливали на формування одягу, в якому простежується багато спільних рис.

Слайд 18

Оскiльки Південна Україна це котел де слились в цiле багато мов,народiв та культур

вд россйськой до українськой,вiд румунськой до грецькой, вiд турецькой до еврейськой Південна Україна це гарне та смачне мiсце Ось наприклад Форшма́к (нім. Vorschmack — «закуска» — страва з рубленого м'яса або оселедця, запеченого з картоплею, сметаною, цибулею та перцем, що відноситься до закусок. Форшмак також буває з яловичиною, з бараниною, з обрізками від жаркого, з молоком, сметаною та сиром, з куркою, з грибами, з картоплею, з капустою, з сиром, з макаронами-ріжками, з буряком, з ріпою, з капустою кольрабі, з артишоками, з майонезом, з гірчицею, з томатною пастою — все це з додаванням оселедця. Форшмак буває без оселедця зовсім — наприклад, з телячих мізків

Слайд 19

З самого заселення тут були популярне таке явище як ярмарок  найбільш відомий у

Кривому Розі (Троїцький), у Катеринославі (Петропавлівський), у Каховці (Микільський і Покровський).

Троїцький ярмарок

Слайд 20

А ось стародавнiй Ярмарок у Балті

Имя файла: Перлина---Південна-Україна.-Команда-Гайдамаки.pptx
Количество просмотров: 17
Количество скачиваний: 0