Янош Хуньяді презентация

Содержание

Слайд 3

Янош Хуньяді

 угорський військовий і політичний діяч, воєвода Трансільванії військовий і політичний діяч, воєвода Трансільванії, генерал і регент

угорського королівства (1446 військовий і політичний діяч, воєвода Трансільванії, генерал і регент угорського королівства (1446–1453 військовий і політичний діяч, воєвода Трансільванії, генерал і регент угорського королівства (1446–1453). Його син Матвій Корвін був коронований угорським королем.

Слайд 4

Біографія

Янош Гуняді народився на території сучасної румунської області Олтенія в угорській дворянській родині

волоського походження.
Він поступив на службу до імператора Священної Римської імперії і короля Угорщини Сиґізмунда І Люксембурґа .
За військові заслуги імператор дарував йому володіння в прикордонній провінції з Туреччиною.

Слайд 5

Біографія

Після смерті Сиґізмунда І Люксембурга і його спадкоємця Альбрехта ІІ Габсбурга Янош Гуняді

надав підтримку польському королю Владиславу III Варненчику проти малолітнього сина Альбрехта ІІ Ладислава (Ласло V) і допоміг йому зайняти угорський трон.
Як подяка Владислава ІІІ, Янош Гуняді став неофіційним правителем Угорщини.
В 1441 – 1442 роках Гуняді завдав великі поразки туркам на територіях Угорщини та Болгарії.

Слайд 6

Біографія

У 1444 турки попросили миру біля Сегеда .
Гуняді згодився, але дізнавшись, що

венеціанські кораблі оволоділи протоками Босфор і Дарданели і тим самим перекрили відступ для султана, вирішив почати новий наступ на турків.
Виявивши біля Варни , що турецька армія перевищує його в чотири рази, а венеціанці так не можуть допомогти, йому нічого не залишалося робити, як прийняти нерівний бій, в якому загинув король Владислав ІІІ.
Гуняді із залишками армії втік назад до Угорщини.

Слайд 7

Біографія

1445 на з'їзді представників вищої угорської аристократії Гуняді було обрано князем Трансільванії, а

в 1446 реґентом Угорщини від імені малолітнього короля Ласло V. В 1448, отримавши золотий ланцюжок від папи, він повернувся на поле битви, проте програв у битві на Косовому полі через зраду сербського князя.
У 1450 році Янош Гуняді прибув до Пожоні, де почав переговори з імператором Фрідріхом III про звільнення короля Ласло V, якого той помістив у себе бранцем, однак переговори виявилися безрезультатними.

Слайд 8

Біографія

1453 року упав Константинополь , стало ясно, що наступну кампанію турки проведуть проти

Угорщини.
Янош Гуняді зібрав армію, щоб зупинити турків.
У 1454 він змусив султана Мехмеда II зняти облогу Смедерева , в 1456 році під Белградом тимчасово зупинив просування турків, але невдовзі помер у результаті спалаху епідемії чуми .

Слайд 9

Передісторія

За сто років , що минули після Османа I , під владу турків

потрапили Східне Середземномор'я і Балкани . У 1387 році турки відвоювали у венеціанців важливе місто Салоніки , а турецька перемога в битві на Косовому полі 1389 року поклала край пануванню сербів в регіоні , відкривши шлях до завоювання Європи . Першим великим зіткненням між османами і угорцями була битва при Нікополі , де об'єднане військо християнських монархів і лицарів - госпітальєрів було розбите турецькою армією ( на стороні якої воював і новий васал - Сербська деспотія ) .

Слайд 10

Компанії Яноша Хуньяді

Основним борцем з турками став фактичний правитель Угорщини Янош Хуньяді, бан

Северина. У 1441 році він завдав Ісхак-бея поразку у Семендріі, а в 1442 році вщент розбив вторглися турецькі сили в районі Надьсебені, відновивши угорський сюзеренітет над Валахією. У липні 1442 року Хуньяди, маючи 15 тисяч угорців і Секея, в битві біля «Залізних воріт» розбив третю хвилю турецького вторгнення, що складалася з 80 тисяч чоловік, здобувши одну з найбільш знаменитих перемог воєнної історії.
Ці перемоги прославили Хуньяди в християнському світі і зробили його ім'я відомим серед турків. Під впливом цих перемог угорський король Уласло I в 1443 році почав «Довгий похід». Хуньяди, що йшов в авангарді, пройшов через «Ворота Траяна», взяв Ніш, розбив трьох турецьких пашів, захопив Софію і, об'єднавшись з королівської армією, розбив султана Мурада II біля Снаіма. Султан, якому доводилося вести боротьбу з повстанням турків-Караманов в Анатолії, з Георгієм Кастріоті в Албанії, і з братом візантійського імператора деспотом Мореї Костянтином Палеологом, зрозумів, що повинен піти на компроміс. Він запросив усіх трьох до свого двору в Едірне. Результатом стало десятилітнє перемир'я.

Слайд 11

Продовження…

Коли ця новина досягла Рима, тато Євген IV і вся курія прийшли в

жах. Кардинал Джуліано Чезаріні, права рука тата, негайно прибув до двору Уласло в Сегед, де офіційно звільнив короля від клятви, даної султану, і тим самим фактично дав вказівку відновити хрестовий похід на турків. На той час багато хто з хрестоносців (в тому числі і Янош Хуньяді) вже повернулися додому, а сербський деспот Бранкович, якому повернули його володіння, задовольнився перемир'ям і вирішив його дотримуватися. Однак юний король вирішив вчинити так, як бажав Папа.
Восени 1444 року Уласло з тим, що залишилося від його армії, пройшов через всю Болгарію і вийшов до Варні. Мурад, дізнавшись про зраду угорського короля, рушив з Анатолії з величезною армією. Силою проклавши собі шлях через Босфор, він кинувся до Варні, де 10 листопада 1444 року відбулася Битва при Варні. Кажуть, що султан наказав приколоти до прапора грамоту з текстом порушеного договору і вигукнув: «Христос! Якщо ти дійсно Бог, як стверджують твої послідовники - так покарай їх за клятвопорушення! »У битві була практично повністю знищена армія хрестоносців, впали король Уласло і кардинал Чезаріні; врятуватися зміг тільки Янош Хуньяді з жменькою людей.

Слайд 12

Прдовження…

Хуньяди повернувся в Угорщину, де став регентом від імені малолітнього короля Ладислава Постума,

а Мурад кинувся до Греції для розправи з іншим зрадником - Костянтином Палеологом. Зруйнувавши Морею, султан рушив на Албанію. Тим часом Хуньяди, домовившись про дворічний перемир'я з іншим своїм ворогом - імператором Священної Римської імперії Фрідріхом III - рушив на допомогу своєму албанському союзнику. Щоб запобігти з'єднання двох армій, Мурад II рушив навперейми угорцям, і 1448 року розгромив їх на Косовому полі.
Имя файла: Янош-Хуньяді.pptx
Количество просмотров: 55
Количество скачиваний: 0