Презентация на тему Рослинне угрупування луки

Рослинне угрупування луки Луки-це безлiсi дiлянки землi, вкритi дикорослими трав`янистими рослинами. ЛукиЗаплавнiМатериковiГiрськi Заплавні луки Розташовуються по долинах річок і щороку заливаються весняними водами. Ґрунт на заплавних луках досить Материкові луки Розташовуються поза річковими заплавами, їх ще називають суходольними. Гірські луки розташовуються в горах вище від межі лісової рослинності. Склад рослинності гірських лук специфічний. Особливості лучної рослинностіНа луках відсутні дерева. Трав'янисті рослини утворюють дернину, яка складається з щільно зімкнутих надземних Господарські групи рослин, що живуть на луках:ЗлакиБобовіРізнотрав'яОсоки ТонконігЗлаки ТимофіївкаЗлаки Лисохвіст Злаки ЩучникЗлаки МітлицяЗлаки БобовiБобові ростуть на луках у меншій кількості, ніж злаки, але вони дуже ціняться через велику поживність Конюшина лучнаБобовi Горошок мишачийБобовi Люцерна серповидна Бобовi Чина лучнаБобовi Лядвенець рогатий Бобовi Велика кількість лучних рослин належить до різнотрав'я. Багато цих рослин поїдаються свійськими тваринами, але є серед Жовтець ЗолотистийПовзучий Жовтець Вогнистий ЖовтецьРізнотрав'я КоролицяРізнотрав'я ДеревійРізнотрав'я Стокоротка багаторічнаРізнотрав'я Волошка сумськаРізнотрав'я Волошки лучніРізнотрав'я КозельціРізнотрав'я Герань лучнаРізнотрав'я ПідмаренникиРізнотрав'я КминРізнотрав'я Дика моркваРізнотрав'я Коронарія зозулячаРізнотрав'я Віскарія Гірчак зміїний, або ракові шийки Різнотрав'я Шавлія лучна Різнотрав'я Приворотень стрункий Різнотрав'я Скабіоза блідо-жовтаРізнотрав'я Валеріана лікарська Різнотрав'я Плакун верболистийРізнотрав'я Дякуємо за увагу!

Презентацию Рослинне угрупування луки, из раздела: Биология,  в формате PowerPoint (pptx) можно скачать внизу страницы, поделившись ссылкой в социальных сетях! Презентации взяты из открытого доступа или загружены их авторами, администрация сайта не отвечает за достоверность информации в них. Все права принадлежат авторам материалов: Политика защиты авторских прав

Слайды и текст этой презентации

Слайд 1

Рослинне угрупування
луки


Слайд 2

Луки-це безлiсi дiлянки землi, вкритi дикорослими
трав`янистими рослинами.

Луки

Заплавнi

Материковi

Гiрськi


Слайд 3

Ґрунт на заплавних луках досить вологий протягом усього літа, бо ґрунтові води залягають тут неглибоко.

Заплавні луки

Розташовуються по долинах річок і щороку заливаються весняними водами.
Ґрунт на заплавних луках досить вологий протягом усього літа, бо ґрунтові води залягають тут неглибоко. Ґрунти поживні, в основному наносні. Вони складаються з мулу та інших матеріалів, принесених весняними водами або змитих дощами з навколишніх більш високих місць. Велика кількість вологи, кисню і поживних речовин у ґрунті створює такі сприятливі умови, що на луках розвиваються хороші, густі трави, безліч різноманітних яскравих квітів.


Слайд 4

Материкові луки

Розташовуються поза річковими заплавами, їх ще називають суходольними.
Слайд 5

рослинності гірських лук специфічний.

Гірські луки розташовуються в горах вище від межі лісової рослинності. Склад рослинності гірських лук специфічний.


Слайд 6

складається з щільно зімкнутих надземних стебел, листків і підземних органів — кореневищ і коренів. Майже

Особливості лучної рослинності

На луках відсутні дерева.
Трав'янисті рослини утворюють дернину, яка складається з щільно зімкнутих надземних стебел, листків і підземних органів — кореневищ і коренів.
Майже всі лучні рослини належать до багаторічних. У багатьох-з них гинуть на зиму надземні стебла з їхніми листками, а також майже все коріння. Живими лишаються тільки невеликі нижні частики стебел з бруньками відновлення, з яких на початку нового ліга розвиваються нові стебла і листки.
Однорічних рослин на луках дуже мало, бо травостій дуже тісний і в ґрунті від сплетіння кореніз утворюється щільний дерен. Паростки однорічних рослин, не маючи змоги вкорінитися через нього, гинуть протягом літа.
Багаторічні трави на луках розмножуються, насамперед, вегетативно, вони здатні протягом ряду років зберігати врожайність і давати зелену масу протягом усього вегетаційного періоду.


Слайд 7

Господарські групи рослин, що живуть на луках:

Злаки

Бобові

Різнотрав'я

Осоки


Слайд 8

Тонконіг

Злаки


Слайд 9

Тимофіївка

Злаки


Слайд 10

Лисохвіст

Злаки


Слайд 11

ЩучникЗлаки


Слайд 12

Мітлиця

Злаки


Слайд 13

дуже ціняться через велику поживність для худоби, а також тому, що збагачують ґрунт азотом. Найчастіше

Бобовi

Бобові ростуть на луках у меншій кількості, ніж злаки, але вони дуже ціняться через велику поживність для худоби, а також тому, що збагачують ґрунт азотом. Найчастіше зустрічаються бобові на підвищених і сухих луках.


Слайд 14

Конюшина лучна

Бобовi


Слайд 15

Горошок мишачий

Бобовi


Слайд 16

Люцерна серповидна

Бобовi


Слайд 17

Чина лучна

Бобовi


Слайд 18

Лядвенець рогатий

Бобовi


Слайд 19

свійськими тваринами, але є серед них і отруйні. Різнотрав'я надає лукам барвистості, неповторної краси. Рослини,

Велика кількість лучних рослин належить до різнотрав'я. Багато цих рослин поїдаються свійськими тваринами, але є серед них і отруйні. Різнотрав'я надає лукам барвистості, неповторної краси. Рослини, що входять до групи різнотрав'я, різноманітні і належать до кількох ботанічних родин.

Різнотрав'я


Слайд 20

Жовтець Золотистий

Повзучий Жовтець

Вогнистий Жовтець

Різнотрав'я


Слайд 21

Королиця

Різнотрав'я


Слайд 22

Деревій

Різнотрав'я


Слайд 23

Стокоротка багаторічна

Різнотрав'я


Слайд 24

Волошка сумська

Різнотрав'я


Слайд 25

Волошки лучні

Різнотрав'я


Слайд 26

Козельці

Різнотрав'я


Слайд 27

Герань лучна

Різнотрав'я


Слайд 28

Підмаренники

Різнотрав'я


Слайд 29

Кмин

Різнотрав'я


Слайд 30

Дика морква

Різнотрав'я


Слайд 31

Коронарія зозуляча

Різнотрав'я


Слайд 32

Віскарія


Слайд 33

Гірчак зміїний, або ракові шийки

Різнотрав'я


Слайд 34

Шавлія лучна

Різнотрав'я


Слайд 35

Приворотень стрункий

Різнотрав'я


Слайд 36

Скабіоза блідо-жовта

Різнотрав'я


Слайд 37

Валеріана лікарська

Різнотрав'я


Слайд 38

Плакун верболистий

Різнотрав'я


Слайд 39

Дякуємо за увагу!


  • Имя файла: roslinne-ugrupuvannya-luki.pptx
  • Количество просмотров: 10
  • Количество скачиваний: 0