Місто Луганськ презентация

Содержание

Слайд 2

ЛУГАНСЬК

Офіційною назвою міста є «Луганськ» [lʊˈɦɑnʲsʲk]. Назва «Луганське» [lʊˈɦɑnʲsʲke] — за іменем річки

Лугань. Гідронім походить від слова луг (річка має широку лугову заплаву). 1935-го року місто перейменували на «Ворошиловград», на честь радянського військового й політичного діяча, чия діяльність була пов'язана і з Луганськом. За німецької влади під час 2-ї Світової війни, що трималася в місті менше року, тривав поступ до повернення історичної назви міста.У 1958-му році місто перейменували на «Луганськ», причиною стало прийняття постанови про те, що населені пункти не можна називати на честь живих людей. Та вже 1970-го, після смерті Климента Ворошилова (за влади Леоніда Брежнєва) місто знову назвали «Ворошиловград». У час так званої Перебудови 1990-го року місту повернули назву «Луганськ». Луганськ досить молоде місто, роком виникнення Луганська вважають 1795 рік. Однак археологічні розкопки і дослідження, проведені в околицях Луганська, свідчать, що навколо Луганська жили люди ще в період кам'яного віку.

Слайд 3

Свято-Володимирський кафедральний собор

Православний собор у Луганську, який є на сьогоднішній день самим великим

культовим спорудженням південно-східної України. У 1992 році жителі Луганська звернулися до єпископа Луганському та Старобільському Іоанникію за благословенням створення парафіяльної ради, призначення настоятеля і організації робіт по будівництву храму. Після отримання благословення було проведено збори парафіяльної ради, на якому головував секретар Луганського єпархіального Управління протоієрей Василь Сомик. Він представив настоятеля майбутнього храму протоієрея Володимира Конончука. Майбутній храм отримав назву Свято-Володимирський кафедральний собор.9 квітня 1993 року відбулася урочиста церемонія освячення місця будівництва майбутнього собору Митрополитом Київським і всієї України, Предстоятелем Української Православної Церкви Блаженнішим Володимиром і Архієпископом Луганським і Старобільським Іоанникієм.
У травні 1995 року — вийнято перший ківш грунту з котловану під фундамент собору.
19 березня 2006 року відбулося освячення Свято-Володимирського собору Митрополитом Київським і всієї України Володимиром. Божественна літургія. Адреса: м.Луганськ, вул . Херсонська.

Слайд 4

Дім- музей В. Даля

Літературно-меморіальний музей присвячений життю і діяльності видатного лікаря, письменника, лексикографа

і етнографа, упорядника Тлумачного словника живої великоросійської мови Володимира Івановича Даля. Музей є одним з філій музею історії і культури міста Луганська.Музей заснований 22 листопада 1986 року на вулиці, де народився майбутній лексикограф. Довгий час вважалося, що Володимир Даль міг народитися саме в тому будинку, в якому розташований музей, але точних даних з цього питання немає. Адреса: м. Луганськ, вул. Даля, 12.

Слайд 5

Бібліотека ім. Горького

Луганська універсальна наукова бібліотека ім. М. Горкого - була заснована

в 1897 році як безкоштовна земська народна бібліотека-читальня. Є найбільшим депозитарним сховищем видань краєзнавчого характеру. Загальний книжковий фонд бібліотеки ім. М. Гіркого становить понад 1 010 710 примірників видань. Адреса: м. Луганськ, вул. Совєтская, 78.

Слайд 6

Меморіальний комплекс "Пам'ятник Борцям Революції"

Ідея створення монумента виникла у Товариства старих більшовиків в

1925 році. У січні 1930 року на честь 10-річчя звільнення Донбасу від білогвардійців міським виконавчим комітетом Луганська було прийнято рішення про будівництво трьох пам'яток, в тому числі і «пам'ятника борцям, які загинули при захисті Луганська від армії Денікіна» . Однак через брак коштів задум не був реалізований. На Донецькому обласному з'їзді народних депутатів у 1935 році будівництво меморіалу було визнано першочерговим завданням. На реалізацію проекту було виділено 100 тис. рублів. Але виділених коштів було мало, тоді жителі міста зібрали необхідні кошти самостійно. Розробка проекту майбутнього монумента було доручено московському архітекторові В.Козлову. Відкриття меморіалу відбулося 7 листопада 1937 і було присвячене двадцятій річниці Жовтневої революції. Адреса: м. Луганськ, вул. Карла Маркса.

Слайд 7

Луганський краєзнавчий музей

Обласний краєзнавчий музей Луганської області; науково-дослідницький та науково-просвітницький центр, головне сховище

пам'яток матеріальної та духовної культури Луганщини, науково-методичний центр музеєзнавства в регіоні. Засновано – осінь 1920 р. В будинку Миколи Івановича Стефановича – інтелішента, високоосвічена людина член Луганської міської думи.

Слайд 8

Музей історії та культури Луганська

Будівля музею було побудовано в 1880-х роках. Автор проекту

невідомий, проте відомо, що будинок будувався для міського голови Володимира Вербовського. До 1919 році будинок служив приміщенням для Міської Думи і Управи
У 1933-1938 р. р. будинок було зайнято будівельним технікумом, який зокрема закінчив відомий поет-пісняр Михайло Матусовський[1] (у музеї є зал його імені. Після війни будівлю було передано краєзнавчому музею.
У липні 2014 року будівля музею постраждало в результаті обстрілу міста і попадання снаряда в вікно другого поверху. З-за вибуху постраждали фасад і внутрішні приміщення. Адреса: м. Луганськ, вул. Карла Маркса, 30.

Слайд 9

Музей Пеле

Єдиний у світі приватний музей Пеле відкритий в 2012 р. в Луганську.

Унікальна експозиція зібрана мешканцем Луганська Н. Худобиным протягом 40 років і налічує більш ніж 3 тис. експонатів. Серед експонатів музею справжні футбольні реліквії: пам'ятний знак Чемпіонату Світу 1958 р., вимпел "Пеле - Яшин" 1958 р. з автографом Пеле, золоті годинники, які Пеле після матчу 1965 р. "Бразилія - СРСР" подарував захиснику збірної СРСР Афоніна, футбольний м'яч Чемпіонату Світу 1966 р., унікальна фотографія Пеле 1958 р., яка побувала на орбітальної космічної станції "Мир" з автографами космонавтів, золоті і платинові марки із зображенням Пеле, унікальні поштові марки, особисті речі Пеле з його автографами, буклети, квитки на матчі за участю Пеле і т. д. Адреса: м. Луганськ вул. Сорокіна,1.

Слайд 10

Пам‘ятник паравозу

Випущений після Великої Вітчизняної війни Ворошиловським заводом Жовтневої революції в жовтні

1949 року . Установлений як пам’ятник в 1978 році. Адреса: м. Луганськ, вул. 21-ша Лінія.

Слайд 11

Луганська обласна філармонія

Концертний заклад Луганської області, філармонія. Створена в 1943 року. Про

той період її діяльності бракує інформації. Керівником ансамблю був український бандурист Віктор Джурджія. Адреса: м. Луганськ, вул. Леніна, 23.
Имя файла: Місто-Луганськ.pptx
Количество просмотров: 88
Количество скачиваний: 0