Передумови появи операційних систем у першому поколінні обчислювальної техніки презентация

Слайд 2

Покоління ОС, так само як і апаратні засоби пов'язані з досягненнями в області

створення електронних компонентів: ламп (1-е покоління), транзисторів (2-е покоління), інтегральних мікросхем (ІС, 3-е покоління), великих і надвеликих інтегральних схем (ВІС і НВІС, 4-е і 5-е покоління).

Електронно-вакуумна лампа

Слайд 3

Розглянемо еволюцію ОС більш докладно. Перше покоління (1940-і - 50-і рр.). У ці

роки ОС відсутні. Перші кроки в області розробки електронних обчислювальних машин були зроблені в кінці Другої світової війни.

Комп’ютер ЕНІАК (1945)

Слайд 4

Одна і та ж група людей брала участь і в проектуванні, експлуатації та

в програмуванні обчислювальної машини. Це була радше науково-дослідницька робота в області обчислювальної техніки, а не регулярне використання комп'ютерів як інструмент вирішення будь-яких практичних завдань з інших прикладних областей. Програмування здійснювалося виключно на машинній мові. Про ОС не було й мови.

Слайд 5

Друге покоління (1950-ті - 60-ті рр.). З середини 50-х рр. почався наступний період

в еволюції обчислювальної техніки, пов'язаний з появою нової технічної бази - напівпровідникових елементів. Застосування транзисторів замість електронних ламп призвело до підвищення надійності комп'ютерів.

Транзистор

Слайд 6

Почалося використання ЕОМ комерційними фірмами. Одночасно спостерігається бурхливий розвиток алгоритмічних мов (LISP, COBOL,

ALGOL-60, PL-1 і т.д.). З'являються перші справжні компілятори, редактори зв'язків, бібліотеки математичних і службових підпрограм.
Имя файла: Передумови-появи-операційних-систем-у-першому-поколінні-обчислювальної-техніки.pptx
Количество просмотров: 36
Количество скачиваний: 0