Щедрик, щедрик, щедрівочка презентация

Слайд 2

Щедрування - давній новорічний звичай, під час якого групи щедрувальників  піснями славили господарів, бажали

їм здоров'я і достатку, за що отримували винагороду. Супроводжувалось воно магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Щедрівки, на відміну від колядок, мають свою особливість, традиційний приспів: «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір». Історично щедрування незначною мірою відчуло на собі вплив християнської церкви. На кінець XIX ст. обряд переважно став явищем народної художньої творчості. Таким він зберігся й до сьогодні. Щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет українського народу.

Слайд 3

Працівники Сахновецького будинку культури, Кропивенського сільського клубу та Сахновецької сільсікої бібліотеки вирішили віддати

шану традиціям та привітати односельців зі святами

Слайд 4

Прийшли щедрувати до вашої хати. Щедрий вечiр, добрий вечiр! Тут живе господар – багатства володар. Щедрий

вечiр, добрий вечiр! А його багатство – золотiї руки. Щедрий вечiр, добрий вечiр! А його потiха – хорошiї дiти. Щедрий вечiр, добрий вечiр!

Слайд 6

Ми щедруєм і співаєм під вікном. Щастя, долі вам бажаєм всім гуртом. Хай квітують ваші

ниви золоті, Щоб життя було щасливе в майбутті.

Слайд 8

Щедрик щедрик, щедрiвочка, прилeтiла ластiвочка, стала собi щебетати, господаря викликати: "Вийди, вийди, господарю, подивися на кошару, там овечки покотились, а

ягнички народились. В тебе товар весь хороший, будеш мати мiрку грошей, В тебе товар весь хороший, будеш мати мiрку грошей, хоч не грошей, то полова: в тебе жiнка чорноброва." Щедрик щедрик, щедрiвочка, прилeтiла ластiвочка.

Слайд 10

Ой, господар, господарочку, Пусти в хату Меланочку, Меланочка чисто ходить, Нічого в хаті не пошкодить. Як пошкодить,

то помиє, Їсти зварить та й накриє. Добрий вечір!
Имя файла: Щедрик,-щедрик,-щедрівочка.pptx
Количество просмотров: 20
Количество скачиваний: 0