Матяш Корвін (Угорщина) презентация

Слайд 2

Матяш Корвін

Матяш Корвін

Слайд 3

Походження та дитинство Ма́тві́й Ко́рвін або Матяш Гуняді (угор. Hunyadi

Походження та дитинство

Ма́тві́й Ко́рвін або Матяш Гуняді (угор. Hunyadi Mátyás, угор.

Mátyás király — король Матяш, лат. Matthias Corvinus (ворон), словац. Matej Korvín, чеськ. Matyáš Korvín, рум. Matei Corvin, сербохорв. Matija Korvin, нар.23 лютого 1443, Коложвар, нині Клуж-Напока, Трансильванія - пом.6 квітня 1490, Відень, Австрія) — угорсько-хорватський король, що також претендував на трон Чехії, Австрії, Сербії та Королівства Русі. Проголошений королем Угорщини 24 січня 1458 року.
Thuróczy János: Chronica Hungarorum
На своєму гербі мав зображення гербів Угорщини, Хорватії, Галичини й інших територій.
Слайд 4

Слайд 5

Сходження на престол У січні 1458 року міщани та відносно

Сходження на престол

У січні 1458 року міщани та відносно небагате дворянство

проголосили Матяша королем Угорщини, стоячи на дунайській кризі біля фортеці Буда. Водночас дядько Матяша за материнською лінією Михай Сіладі з 15-тисячним ополченням прибув на збори в Ракошмезе і примусив землевласників-баронів затвердити Матяша Гуняді королем. Сам новопроголошений правитель перебував в ув'язненні у Празі до лютого 1458 року, поки його мати Ержебет Сіладі не заплатила викуп за сина, а корона Святого Іштвана залишилась в руках Фрідріха III Габсбурга.
Але і сходження Матяша на престол не зупинило протистояння у суспільстві: за вплив над Гуняді розгорілась прихована боротьба між угрупуваннями Михая Сіладі (барони) та Естергомського архієпископа Яноша Вітеза, мислителя-гуманіста та вихователя нового короля. Переміг Янош Вітез, що почав переговори з Їржи (Георгом) Подебрадом, колишнім гуситом-чашником, що став королем Чехії 1458 року. Завдяки посиленню позицій Яноша Вітеза, він став новим канцлером, а донька Їржи Подебрада Катерина Подебрад — першою дружиною Матяша Гуняді 1461 року. Своєю чергою, Міхай Сіладі, який вимагав для себе звання та влади реґента, був відсторонений від державного управління і відправлений у похід проти турків, з якого не повернувся. Був позбавлений влади і могутній рід Гараї, що підтримував Сіладія. Великі землевласники виступили проти таких рішень короля і спонукали Фрідріха III до вторгнення до Західної Угорщини. Заворушення баронів тривали до 1463 року.
Слайд 6

Слайд 7

Внутрішня політика На початку правління Матяша Корвіна його політика визначалася

Внутрішня політика

На початку правління Матяша Корвіна його політика визначалася Яношем Вітезом.

Зовнішня

політика

Завдяки реорганізації армії та податкової системи Матяш Корвін здійснюва активну завойовницьку політику в Чехії, Сербії, Австрії.

Слайд 8

Значення правління В історіографії період правління Матяша Корвіна прийнято вважати часом останнього піднесення незалежного Угорського королівства

Значення правління

В історіографії період правління Матяша Корвіна прийнято вважати часом останнього

піднесення незалежного Угорського королівства
Слайд 9

Використані джерела: HTTPS://UK.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/МАТВІЙ_КОРВІН

Використані джерела:

HTTPS://UK.WIKIPEDIA.ORG/WIKI/МАТВІЙ_КОРВІН

Имя файла: Матяш-Корвін-(Угорщина).pptx
Количество просмотров: 28
Количество скачиваний: 0