Аралас сабақ. Тригонометриялық функциялардың презентация

Содержание

Слайд 2

Мен Ибраева Теңдік Серікжанқызы сіздерге осы өткізген ашық сабағым-ды ұсынып отырмын.Бұл сабақ

мектепте “Өте жақсы” өткен сабақ-тардың бірі деп бағаланды.

Мен Ибраева Теңдік Серікжанқызы сіздерге осы өткізген ашық сабағым-ды ұсынып отырмын.Бұл сабақ мектепте

Слайд 3

“Тәуелсіздікке
20жыл”

“Тәуелсіздікке 20жыл”

Слайд 4

Н.Ә.Назарбаевтың
2008 жылғы: “Жаңа әлем-дегі жаңа Қазақстан” атты халыққа жолдауындағы “Оқыту үрдісінде-

ақпа-раттық технологияларды білім беру сапасын жақсар-туда қолданыс аясын кеңейту керек” деген сөзін басшылыққа аламын.

Н.Ә.Назарбаевтың 2008 жылғы: “Жаңа әлем-дегі жаңа Қазақстан” атты халыққа жолдауындағы “Оқыту үрдісінде- ақпа-раттық

Слайд 5

Туымен-тұғырлы

Туымен-тұғырлы

Слайд 6

Елтаңбасымен - еңселі

Елтаңбасымен - еңселі

Слайд 7

Әнұранымен-айбатты

Алтын күн аспаны, Алтын дән даласы, Ерліктің дастаны, Еліме қарашы! Ежелден ер деген,

Даңкымыз шықты ғой. Намысын бермеген, Қазағым мықты ғой! Қайырмасы: Менің елім, менің елім, Гүлің болып егілемін, Жырың болып төгілемін, елім! Туған жерім менің - Қазақстаным!

Ұрпаққа жол ашқан, Кең байтақ жерім бар. Бірлігі жарасқан, Тәуелсіз елім бар. Қарсы алған уақытты, Мәңгілік досындай. Біздің ел бақытты, Біздің ел осындай! Қайырмасы: Менің елім, менің елім, Гүлің болып егілемін, Жырың болып төгілемін, елім! Туған жерім менің - Қазақстаным!

Әнін жазған: Шәмші Қалдаяқов
Сөзін жазған: Жұмекен Нажімеденов, Нұрсұлтан Назарбаев

Әнұранымен-айбатты Алтын күн аспаны, Алтын дән даласы, Ерліктің дастаны, Еліме қарашы! Ежелден ер

Слайд 8

Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер

Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер

Слайд 9

Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер туралы мағлұматтарды меңгерту.
Тригонометриялық функциялардың,

бұрыштардың шамаларын, таңбаларын тереңдету.
Тәрбиелік: Отан сүйгіштікке, адамгершілікке, шапшаңдыққа, тиянақтылыққа, ұлттық тәрбиені дәріптеуге тәрбиелеу.
Дамытушылық: Өткен тарихпен байланыстыра отырып, алған білімдерін өмірде қолдана білуге баулу, оқушының ой- өрісін дамыту.
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту, есеп шығару дағдысын қалыптастыру.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру
Үй тапсырмасын тексеру ( Тригонометриялық функциялардың қасиеті, № 289)
Жаңа сабақ (Электронды оқулық)
Жаңа сабақты бекіту
Үйге тапсырма беру
Қорытындылау
І. Ұйымдастыру: 1991 жылы жеткен үлкен жетістігіміз- Тәуелсіздік! Биыл осы жеңісімізге 20 жыл толып отыр. Ендеше тәуелсіз мемлекетпіз Елбасымыз, Туымыз, Елтаңбамыз, Әнұранымыз, Ата Заңымыз бар еркін де азат елміз. Сондықтан бүгінгі сабағымды Ата Заңымыздың 9,10,30- баптарын негізге аламын. Ата Заңымыз сонау ата- бабаларымыз кезінде «Жеті жарғы» болған. Осы «Жеті жарғы» туралы қысқаша мәлімет тыңдаңыздар.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: Конституцияның 1-бөлімінің 9-бабында рәміздер мен нышандар бойынша 9 тапсырма орындаймыз.
№289 cos 200*sin 1000 tg 5000*cos1200
Sin(-500)* ctg 2000 ctg(-600)* tg 1500
Sin(-700)* tg(-500) cos(-950)* ctg(-1700)

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе- теңдіктер туралы мағлұматтарды меңгерту. Тригонометриялық функциялардың, бұрыштардың

Слайд 10

Берілген бұрыштарды радиан арқылы жазыңдар:
300,450, 1350, 1800,1200,600,2700,3600,900
Бұрышты градуспен жазыңдар:
П/3, 3П/2, П/6, 2П, П/4,

5П/6, П/2, П,2П/3
Жауаптарынан «Тәуелсіз Қазақстан!»
Бұрыштар қай ширекке тиісті:
1200,2890,6800,10700,590,1500,2150,90,1350
Өрнектің таңбасын анықтаңдар:
Sin170, cos600, tg1200, ctg2400,sin(-450), cos(-1200),tg2500, ctg380, tg(-550)
Жауаптарынан: «Конституция жасасын»
ІІІ.Жаңа сабақты бастау: Конституцияның 2-бөлімінің 10-бабында азаматты қорғау бойынша
2 тапсырма орындаймыз. (Электронды оқулық 1,2 )
Мысылы: cosa= 12/13 0 Sina, tga, ctga-?
IV. Жаңа сабақты бекіту: Конституцияның 2-бөлімінің 30-бабында білім алу бойынша тапсырмалар орындау.( Электронды оқулықтың тапсырмаларының 1,2 орындау.)
Өрнекті ықшамдаңдар:
1-sin2a, (1-cosa) (1+cosa), 1+sin2a+cos2a, sina-sina*cos2a, (1-sina)(1+sina), sin2a+sin2a*cos2a
V. Үйге тапсырма беру: Тақырып 19, №298,299.
VI.Қорытынды:
Оқушыларды бағалау. Бүгінгі сабақта Тәуелсіздігіміздің 20 жылдығына үлкен тарту жасадыңыздар. Конституцияның 2-бөліміндегі 30-бапта айтылғандай Қазақстанымыздың білімді ұрпағы болыңдар.

Берілген бұрыштарды радиан арқылы жазыңдар: 300,450, 1350, 1800,1200,600,2700,3600,900 Бұрышты градуспен жазыңдар: П/3, 3П/2,

Слайд 11

Үй тапсырмасы ( 1-бөлім 9-бап )

Үй тапсырмасы ( 1-бөлім 9-бап )

Слайд 12

cos 20 * sin100 > 0
tg 500 * cos120 > 0
sin (-50

)* ctg 200 <0
ctg (-60 )*tg 150 >0
sin (-70 )*tg (-50 ) >0
cos (-95 )*ctg (-170 )<0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

cos 20 * sin100 > 0 tg 500 * cos120 > 0 sin

Слайд 13

Берілген бұрыштарды радиан арқылы жаз

Берілген бұрыш-тарды радиан арқылы жазыңдар:
1) 30

2) 45
3) 135
4) 180
5) 120
6) 60
7) 90
8) 270
9) 360

Бұрышты градуспен жазыңдар:
П/3
3П/2
П/6

П/4
5П/6
2П/3
П/2
П

0

0

0

0

0

0

0

0

0

Т

Ә

у

е

Л

С

І

З

Қ

Н

А

Т

С

Қ

А

З

А

!

Берілген бұрыштарды радиан арқылы жаз Берілген бұрыш-тарды радиан арқылы жазыңдар: 1) 30 2)

Слайд 14

Бұрыштар қай ширекке тиісті:
120
289
680
1070
59
150
215

9
233

Өрнектің таңбасын анықтаңдар:
Sin 17
cos 60
tg 120
ctg 240
sin (-45 )
cos (-120 )
tg 250
ctg 38
tg (-55 )

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

0

К

О

Н

С

Т

И

Т

У

Ц

И

Я

Ж

А

С

А

С

Ы

Н

Бұрыштар қай ширекке тиісті: 120 289 680 1070 59 150 215 9 233

Слайд 15

Жаңа сабақты бастау (2- бөлім 10-бап)

Жаңа сабақты бастау (2- бөлім 10-бап)

Слайд 16

Жаңа сабақты бекіту (2-бөлім 30-бап)

Жаңа сабақты бекіту (2-бөлім 30-бап)

Слайд 17

Өрнекті ықшамда:
1- sin a
(1- cos a)(1+cos a)
1+sin a +cos a

sin a –sin a*cos a
sin a- sin a *cos a
(1- sin a) (1+ sin a)

2

2

2

2

2

2

2

Өрнекті ықшамда: 1- sin a (1- cos a)(1+cos a) 1+sin a +cos a

Имя файла: Аралас-сабақ.-Тригонометриялық-функциялардың.pptx
Количество просмотров: 61
Количество скачиваний: 0