Морфолого-функціональна характеристика скелетних м’язів презентация

Содержание

Слайд 2

План

-перевтома та її профілактика .
-фізкульт хвилинка як засіб профілактики перевтоми

молодших школярів .

Слайд 3

Перевтома

Слайд 4

Перевто́ма — це патологічний стан, що розвивається у людини внаслідок хронічної фізичної чи

психологічної перенапруги, клінічну картину якого визначають функціональні порушення в центральній нервовій системі.

Слайд 5

Характерні симптоми: відсутність бажання сну як такого, знижена реакція, почервоніння очного яблука, набряки

обличчя, зміна кольору шкіри обличчя,нудотаХарактерні симптоми: відсутність бажання сну як такого, знижена реакція, почервоніння очного яблука, набряки обличчя, зміна кольору шкіри обличчя,нудота, блюванняХарактерні симптоми: відсутність бажання сну як такого, знижена реакція, почервоніння очного яблука, набряки обличчя, зміна кольору шкіри обличчя,нудота, блювання, запамороченняХарактерні симптоми: відсутність бажання сну як такого, знижена реакція, почервоніння очного яблука, набряки обличчя, зміна кольору шкіри обличчя,нудота, блювання, запаморочення, дискомфортХарактерні симптоми: відсутність бажання сну як такого, знижена реакція, почервоніння очного яблука, набряки обличчя, зміна кольору шкіри обличчя,нудота, блювання, запаморочення, дискомфорт і нервозність.

Слайд 6

Профілактика перевтоми

Слайд 7

Ряд досить простих профілактичних заходів по попередженню перевтоми дозволить тонізувати Ваш організм і

повернути його в нормальне і правильне русло. В першу чергу варто згадати про легких фізичних вправах, їх необхідно виконувати щодня вранці протягом 30 хвилин.

Слайд 8

Звичайно ж, без повноцінного та здорового сну Ваш організм, яким би міцним він

не був, не зможе довго працювати. Тому намагайтеся спати оптимальну кількість годин. Хоча б раз на тиждень дозволяйте собі спати не менше 9 годин

Слайд 9

Якщо у Вас є можливість подрімати вдень кілька хвилин, обов'язково зробіть це. Іноді

трапляється, що після денного сну людина довго не може заснути ввечері, в такому разі днем краще не спати, а зайнятися чимось іншим, наприклад прогулянкою по свіжому повітрю.

Слайд 10

Тепер про прогулянки. Організм людини потребує достатньої кількості кисню, так як його брак

може викликати анемію. Тому намагайтеся максимально часто бувати на свіжому повітрі. Наприклад, замініть поїздку в транспорті п'ятнадцятихвилинної ходьбою. Так Ваш організм не тільки отримає кисень, але і Ви зможете відволіктися від робочої обстановки.

Слайд 11

Якщо Ви вживаєте снодійні засоби, спробуйте відмовитися від них, так як деякі з

них викликають звикання і безліч інших негативних факторів, що впливають в першу чергу на психіку, що в наслідку тривалих прийомів призведе до депресивного стану.

Слайд 12

Причин для перевтоми у школярів більш ніж достатньо. Надлишок інформації призводить до того,

що дитина просто перестає її сприймати і нічого не запам'ятовує. Та і спілкування з учителями та однолітками − незалежно від того приємні воно, викликає емоції або ні − вимагає від нього великої напруги.втома

Слайд 13

Причому втомлюватися інтелектуально діти починають ще в початковій школі: до першокласника пред'являються нові

− підвищені − вимоги, розумові навантаження збільшуються, відповідальність зростає. Наступний небезпечний рубіж − старші класи. У перехідному віці у підлітків змінюється гормональний фон − організм і так постійно знаходиться в стані стресу, а інтелектуальні перевантаження удвічі ускладнюють його роботу.

Слайд 14

Недивно що старшокласники часто скаржаться на головний біль, сонливість і апатію.Батьки рідко звертають

на це увагу: «Які твої роки, щоб хворіла голова, та і чого їй хворіти?». І лише особливо дійшлі мами вирушають з дитиною до лікаря. На прийомі з'ясовується, що навантаження в школі переходить усі розумні межі, а скарги дитини − закономірний наслідок перевтоми.

Слайд 15

Для запобігання зниженню працездатності учнів на уроці використовують такі способи профілактики втоми: - оптимізація

умов проведення уроку шляхом забезпечення сприятливого мікроклімату, освітленості, раціональних робочих поз, чергування діяльності та відпочинку;

Слайд 16

 - переважне використання першої сигнальної системи, а також методу перемикання аналізаторів, особливо на

початку вивчення нової теми; - проведення фізкультурних пауз (у початкових класах - на кожному уроці, у старших - на четвертому та п'ятому уроках);

Слайд 17

- відповідність навчальних і наочних засобів та методів їх використання ергономічним вимогам; - урахування

вікових можливостей учнів при визначенні ступеня складності певних елементів навчального навантаження; - скорочення тривалості уроку в першому класі до 35 хв.; - формування позитивної мотивації та сприятливого емоційного клімату в класі.
Имя файла: Морфолого-функціональна-характеристика-скелетних-м’язів.pptx
Количество просмотров: 21
Количество скачиваний: 0