Рани. Види ран презентация

Слайд 2

Рани. Види ран.

У класифікації ран і поранень існує кілька характеристик, які об'єднують різні

ознаки: глибину проникнення в м'які тканини і органи, кількість ран, характер ранового каналу, його локалізація, наявність або відсутність патогенної мікрофлори в рановий порожнини та багато іншого. Отже, розберемося, які види ран на сьогоднішній день існують.
По-перше, всі без винятку поранення спочатку діляться на випадкові і вогнепальні. До випадкових належать рвані рани, забиті, размозжённие, скальпована, колоті і рубані. До вогнепальною можна віднести ті, які зазвичай називають кульовими і осколковими. По-друге, залежно від того, яка форма раневого каналу характерна для конкретного випадку, їх ділять на дотичні, наскрізні та сліпі. Дана класифікація ран застосовна до всіх, як до випадкових, так і до вогнепальною.

Третя характеристика, що дозволяє організувати адекватну допомогу при пораненні, - це локалізація щодо внутрішніх органів людини. При наявності пошкоджень мова йде про проникаючої рани. У зворотному випадку - про непроникаюче. Велику роль відіграє і така характеристика, як їх кількість на тілі. Виходячи з цього показника, вони бувають поодинокими і множинними.

Слайд 3

Рвані рани

Дана група ран найбільш часто виникає в результаті транспортних, промислових і побутових

травм. Характерними ознаками для них є значна площа ураження тканин, особливо шкірного покриву. Размозжённие і рвані рани дуже погано гояться і дуже часто стають причиною шоку внаслідок великої крововтрати та загальної інтоксикації організму. Як правило, відмінною їх рисою фахівці називають високу ступінь інфікування, що може зажадати посилення вжитих заходів з боку лікарів. Забиті рани несуть небезпеку травмування внутрішніх органів і перелому кісток. Виглядають поранення з даної групи вельми вражаюче, так як зяяння проявляється на великій поверхні, пошкодження м'яких тканин великі.

Слайд 4

Колоті рани

Колоті рани наносяться із застосуванням гострих довгих предметів: голок, ножів, багнетів та

інших. Форма ранового каналу при цьому вузька і глибока. Часто при такому вигляді пошкодження уражаються не тільки шкіра і м'язи, але і нервові волокна, кровоносні судини, внутрішні органи. Кровотечі при такому вигляді поранення зазвичай мізерні, в результаті чого колоті рани схильні нагноєння і зараження правцем.

Слайд 5

Рубані та різані рани

Поранення, завдані гострими предметами довгою загостреною форми, відносяться до різаним

і рубаним. Від інших вони відрізняються наявністю рясного венозного або артеріальної кровотечі, але в той же час досить швидко і легко загоюються. Дана група відрізняється ще й тим, що краї пошкоджених тканин рівні. Основною відмінністю рубаною рани від різаною є глибина і сила впливу гострого предмета на тканині. Так, різані рани зазвичай неглибокі, тобто поверхневі. Для інших же характерно глибоке ураження м'язів і навіть кісток. Рубані рани лікуються трохи довше різаних у зв'язку з тим, що, крім м'яких тканин, необхідно відновити кістки скелета.

Слайд 6

Укуси і отруєні поранення

Основною особливістю укусів фахівці називають масштабні і глибокі пошкодження тканин.

Також їх відрізняє високий ступінь забрудненості поверхні рани біологічними продуктами, невластивими для людини: слиною чи отрутами. В результаті цього дуже часто вони ускладнюються гнильними процесами і гострим інфікуванням прилеглих тканин або всього організму. Отруєні рани, нанесені плазунами, членистоногими і багатьма комахами, часто супроводжуються такими симптомами: інтенсивна і тривала біль, набряк і зміна кольору шкірних покривів, поява бульбашкових утворень на шкірі в місці укусу, а також погіршення загального стану потерпілого.

Слайд 7

Вогнепальні поранення

Вогнепальні рани об'єднують під одним поняттям всі поранення, отримані за допомогою проникнення

в тіло куль, осколків гранат, мін, капсулів чи інших вражаючих частинок. Дана група травм підрозділяється, у свою чергу, на проникаючі і непроникаючі, наскрізні, сліпі і дотичні. Залежно від того, наскільки далеко вглиб тіла проникла куля або осколок, існує ймовірність перелому кісток, розриву судин і м'язових зв'язок. Вхідний отвір вогнепального поранення завжди набагато менше за розміром, ніж вихідна. Навколо нього завжди є слід від пороху чи інших вибухових речовин у вигляді невеликого ореолу.
Имя файла: Рани.-Види-ран.pptx
Количество просмотров: 22
Количество скачиваний: 0