Людина і світ. 11 клас презентация

Содержание

Слайд 2

Я-член сім'ї

Сім’я є мікросередовищем, у якому проходить першопочаткове формування людської особистості, тут починається

становлення її потреб, рис характеру, схильностей. У безпосередньому спілкуванні з членами сім’ї дитина набуває елементарних трудових навичок, оволодіває мовою, засвоює прийняті в суспільстві цінності та норми поведінки, життєві орієнтири.
Сім’я — явище історичне. Разом з еволюцією соціально-економічних основ суспільного життя відбувалася зміна сім’ї. Найінтенсивніше ослаблення та втрата базових функцій сім’ї відбувається в сучасному індустріальному суспільстві. Наслідком цього є наростання процесу руйнування традиційної сім’ї як соціальної групи та соціального інституту й виникнення різноманітних альтернативних їй варіантів співіснування людей.

Слайд 3

Мої обов'язки в сім'ї

-Самообслуговування -Догляд за молодшими дітьми -Допомога батькам -Спільна праця батьків та дітей -Робота в

домі,на городі тощо -Прибирати свою кімнату

Слайд 4

Я-громадянин держави

Кожна людина певної держави користується сукупністю прав та обов’язків, які закріплені в

основному законі держави — Конституції, а деталізуються в інших правових актах. Значною мірою права й обов’язки зумовлюються характером політичного режиму держави.
Громадянство визначає правову належність особи до певної держави. Як наслідок такої належності на особу поширюються права й обов’язки, встановлені цією державою, а держава, зі свого боку, бере на себе обов’язок забезпечення прав і законних інтересів цієї особи як усередині країни, так і за її межами.
Кожен із нас є громадянином України.
Громадянство України регулюється Конституцією, Законом України “Про громадянство України” й ухваленими відповідно до них іншими нормативно-правовими актами.
Громадянство України — це система юридично закріплених принципів і норм, що регулюють відносини й зв’язки між державою та її громадянами, визначають ознаки належності до громадянства України, засади його прийняття та припинення, зміни або збереження громадянства дітей у разі зміни громадянства батьків, а також порядок прийняття рішень з питань громадянства, їх виконання й оскарження.
Право на громадянство є невід’ємним правом людини. Всі громадяни України незалежно від підстав набуття громадянства України мають рівні конституційні права і свободи та рівні перед законом.

Слайд 5

Принципи правового статусу громадян

1. Рівноправність.
2. Рівність усіх перед законом.
3. Єдність прав та обов’язків.
4.

Юридична гарантованість прав і свобод громадян.
5. Взаємна відповідальність держави і громадянина.

Слайд 6

Мої обов'язки в державі

-Сплачувати податки,подавати декларації про свої доходи -Зберігати природу і охороняти її

багатства -Охороняти історичні пам`ятки та інші культурні цінності -Додержуватися Конституції та законів України -Захищати Вітчизну,служити у ЗСУ -Поважати національну гідність інших громадян

Слайд 7

Я—громадянин планети Земля

Сучасний світ — це оточення, соціальне середовище, в якому живе людина

і яке безпосередньо впливає на формування особистості, звужуючись та розширяючись постійно від кола родини до школи, від школи до роботи, від міста до країни, часткою якої є її громадяни, а далі — до осмислення себе громадянином Земля.
Історичний процес розвитку людства веде до формування загальносвітової цивілізації, але зі збереженням національних, культурних особливостей, притаманних окремим народам. Мірилом цивілізаційного процесу є людина, її свобода, можливості її саморозвитку й самовдосконалення У різноманітності світу основа його розвитку й процвітання, бо цілісність світу не означає, що людство стає одноманітним. Різноманітності, відмінності залишаються.
Людина є головною цінністю на Землі. Потрібне єднання всіх народів і держав світу, які прагнуть до співробітництва та розв'язання поставлених перед людством завдань. Людство найперше повинно вирішувати проблеми життєзабезпечення та якості життя населення. А тому важливе тісне міжнародне співробітництво і координація зусиль усього людства в різних сферах: економічній, політичній, соціальній, гуманітарній, науковій, освітянській тощо.
Треба пам’ятати, що лише та людина, яка виробила в собі здатність до розвитку своєї індивідуальності, пошуку власних неповторних цінностей, є складником загальноцивілізаційного процесу.

Слайд 8

Завдання, що стоять перед людством

1. Реалізувати загальнолюдські цінності, які повинні стати пріоритетними для

кожної людини, кожної спільноти і всього людства в цілому.
2. Людству, всім народам і державам, кожній людині усвідомити глобальні загрози.
3. Мобілізувати зусилля людства, всіх країн для розв’язання глобальних проблем.
4. Необхідна допомога розвинених країн світу слаборозвиненим у вирішенні їхніх проблем.
5. Активізувати діяльність світових та регіональних організацій у вирішенні сучасних проблем людства.
6. Виробити новий світовий порядок, який дасть змогу вирішувати різноманітні проблеми без конфліктів, мирним шляхом.

Слайд 9

Я повинен протистояти таким явищам:

війни і воєнні конфлікти;
мілітаризм і шовінізм;
націоналізм у всіх його

проявах;
порушуються права людей і норми міжнародного права;
активізує свої дії міжнародний тероризм;

Слайд 10

Я член сім'ї, громадянин держави, людина на планеті

Кожній людині є своє місце на

планеті. Наприклад я  член сім'ї. Так це дійсно. В мене є матуся тато які мене люблять. Я громадянин держави - я живу у цій країні і мені вона дуже подобається. І я людина на цій планеті тому, що я живу і займаю якесь місце на цій планеті. Кожна людина проходить свій єтап життя. Спочатку маленькі діти ходять у дитсадок, потім в школу і вони школярики, потім до університету і на працю. Дійсно, це наші єтапи життя. Тому давайте завжди стратися, щоб займати місце на цій прекрасній планеті!
Имя файла: Людина-і-світ.-11-клас.pptx
Количество просмотров: 25
Количество скачиваний: 0