Дослідження оптичного волокнистого кабелю презентация

Содержание

Слайд 2

Фундаментальною відмінністю волоконно оптичних систем зв'язку (ВОСЗ) від більш традиційних систем електричного зв'язку

є те, що в якості хвиль, які несуть інформацію, використовуються інфрачервоні світлові хвилі.
Однак за своїми фізичними властивостями і характером поширення в просторі світлові і радіохвилі істотно розрізняються, з чого випливають технологічні відмінності волоконно-оптичних ліній зв'язку (ВОЛЗ) від традиційних систем електрозв'язку. Замість мідних проводів і кабелів на їх основі для передачі оптичних сигналів використовуються оптичні волокна і оптичні кабелі на їх основі. Використання оптичного волокна дозволяє вже сьогодні забезпечити сумарну швидкість передачі інформації по одному оптичному волокну до декількох десятків Тбіт/с.

Слайд 3

Крім імпульсно-кодової модуляції (ІКМ), використовується також аналогова модуляція, що знайшла застосування в основному

в кабельному телебаченні. У аналогових системах інформація представлена у вигляді безперервної залежності будь-якого параметра світлової хвилі від часу. Застосування аналогово-цифрового перетворення дозволяє використовувати цифрові мережі для передачі аналогових сигналів.
Передачу аналогового сигналу по цифрових мережах зв'язку забезпечує послідовна передача бінарних цифрових сигналів, відповідних амплітуді аналогового сигналу в певні моменти часу, виражена в двійковій системі числення. Будь-яке число може бути записано в двійковій системі і, отже, може бути передано послідовністю двійкових сигналів. Наприклад, числа 7 і 5 в двійковій системі запишуться у вигляді послідовностей символів 111 і 101 відповідно.

Слайд 4

Крім імпульсно-кодової модуляції (ІКМ), використовується також аналогова модуляція, що знайшла застосування в основному

в кабельному телебаченні. У аналогових системах інформація представлена у вигляді безперервної залежності будь-якого параметра світлової хвилі від часу. Застосування аналогово-цифрового перетворення дозволяє використовувати цифрові мережі для передачі аналогових сигналів. Передачу аналогового сигналу по цифрових мережах зв'язку забезпечує послідовна передача бінарних цифрових сигналів, відповідних амплітуді аналогового сигналу в певні моменти часу, виражена в двійковій системі числення. Будь-яке число може бути записано в двійковій системі і, отже, може бути передано послідовністю двійкових сигналів. Наприклад, числа 7 і 5 в двійковій системі запишуться у вигляді послідовностей символів 111 і 101 відповідно.

Принцип роботи аналогово-цифрового перетворювача

Слайд 5

Найпростіша волоконно-оптична система зв'язку передає інформацію між двома точками. Такі системи зв'язку точка-точка

називають волоконно-оптичними лініями зв'язку (ВОЛЗ). До складу ВОЛЗ входять:
• передавач - пристрій, що перетворює вхідні керуючі електричні сигнали у вихідні світлові сигнали;
• фізична середа передачі інформаційних сигналів - оптичне волокно;
• регенератори і/або оптичні підсилювачі;
• приймач - пристрій, що перетворює вхідні оптичні сигнали у вихідні електричні сигнали.

Слайд 8

Оптичні волокна виробляються різними способами, забезпечують передачу оптичного випромінювання на декількох довжинах хвиль,

мають різні характеристики і виконують різноманітні завдання.
Кожне волокно складається з серцевини і оболонки з різними показниками заломлення. Серцевина, по якій відбувається поширення світлового сигналу, виготовляється з оптично більш щільного матеріалу. У позначенні волокна через дріб вказуються значення діаметрів серцевини і оболонки волокна. Волокна розрізняються діаметром серцевини і оболонки, а також профілем показника заломлення серцевини.
Характеристики оптичних волокон представлені в таблиці.

Слайд 10

Основними конструктивними елементами ВОК є: оптичне волокно з захисним покриттям, виготовлене з високоякісної

кварцового скла, забезпечує поширення світлових сигналів; оптичні модулі; сердечники; силові елементи; гідрофобні матеріали; оболонки і броня.
Вільний простір в оптичних модулях, пазах і між модулями заповнюється гідрофобним компаундом, що протидіє проникненню вологи в ВОК.
Для забезпечення необхідної механічної міцності і запобігання великих механічних напружень в ВОК вводяться спеціальні силові елементи. Це можуть бути сталева, мідна, алюмінієва дроту, арамідні нитки та склопластикові стрижні і. Силові елементи розміщуються в центрі (для більшої гнучкості) і на периферії (для більшої стійкості до ударів і розтягуючих навантажень).
Залежно від типу зовнішніх природних, механічних впливів можуть застосовуватися такі зовнішні оболонки ВОК: металева/пластмасова з металевими стрічками або металевим шаром; пластмасова; пластмасова з силовими елементами; пластмасова, в яку впресовані силові елементи з металевою стрічкою; броньована оболонка.

Слайд 11

В даний час проблеми освоєння оптичного діапазону зв'язку в значній мірі вирішені, і

подальший розвиток оптичних систем передачі інформації істотно залежить від рівня та стану технології виробництва оптичних і оптико-електронних компонентів таких систем. Одним з найбільш значних досягнень оптичних технологій останніх років є створення мікроструктурованого (МС) оптичного волокна. МС-волокно, в тому числі і його різновид - фотонно-кристалічна оптичне волокно, що мають властивості фотонного кристала, який являє собою волокно з суцільною або порожнистою серцевиною, оточений періодичною структурою з повітряних отворів, що утворюють світловідбиваючу оболонку. Такі оптичні волокна мають ряд унікальних властивостей в порівнянні з волокнами, виготовленими за традиційною технологією, коли осередок і оболонка виготовлені з суцільних оптичних середовищ. Зокрема, МС-волокно має такі дисперсійні характеристики, які при досить низьких рівнях загасання дозволяють виконувати ефективні нелінійні перетворення надкоротких лазерних імпульсів, отримувати високі значення числової апертури і здійснювати як багатомодовий, так і одномодовий режим поширення випромінювання в аномально широкій області спектра.
Имя файла: Дослідження-оптичного-волокнистого-кабелю.pptx
Количество просмотров: 22
Количество скачиваний: 0