Форми організації навчання у вищому навчальному закладі презентация

Содержание

Слайд 2

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВНЗ Контрольні заходи Практична підготовка

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ У ВНЗ

Контрольні заходи
Практична підготовка

Самостійна робота студентів

Виконання індивідуальних

завдань
Навчальні заняття
Слайд 3

Це зовнішня узгоджена діяльність суб’єктів навчального процесу, якій притаманні такі

Це зовнішня узгоджена діяльність суб’єктів навчального процесу, якій притаманні такі ознаки:

визначеність у часі, періодичність, постійність складу учасників, єдність дидактичної мети.
Слайд 4

Лекція Практичне заняття Семінарське заняття Лабораторне заняття Індивідуальне заняття Консультація

Лекція
Практичне заняття
Семінарське заняття
Лабораторне заняття
Індивідуальне заняття
Консультація

Слайд 5

ЛЕКЦІЯ

ЛЕКЦІЯ

Слайд 6

ТИПИ ЛЕКЦІЙ вступна лекція установочна лекція традиційна (поточна) лекція проблемна

ТИПИ ЛЕКЦІЙ

вступна лекція
установочна лекція
традиційна (поточна) лекція
проблемна лекція
лекція-бесіда (діалог

з аудиторією)
лекція-дискусія
тематична лекція з елементами евристичної бесіди
лекція прес-конференція
лекція-консультація
оглядова лекція
заключна лекція…
Слайд 7

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ Тема: Мета: освітня - виховна - розвиваюча – Вид заняття: Тип: Наочність: Міжпредметні зв’язки:

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ

Тема:
Мета: освітня -
виховна -
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Міжпредметні зв’язки:

Слайд 8

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ Хід лекції: І. Організаційний момент ІІ. Вступ Актуалізація

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ

Хід лекції:
І. Організаційний момент
ІІ. Вступ
Актуалізація опорних знань студентів;
Мотивація пізнавальної

діяльності студентів;
Повідомлення теми лекції:
План
1.
2.
Завдання на самостійну роботу:
Рекомендована література:
Слайд 9

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ ІІІ. Основна частина (послідовно розкривається зміст теми відповідно

СТРУКТУРА ЛЕКЦІЇ

ІІІ. Основна частина
(послідовно розкривається зміст теми відповідно до

плану)
ІV. Висновки
V. Відповіді на питання студентів
(або ж, навпаки, поставити питання студентам)
Слайд 10

- формулювання теми; - визначення основної ідеї (цільова установка лекції);

  - формулювання теми;
- визначення основної ідеї (цільова установка лекції);

- складання плану лекції;
- знайомство з бібліографією та вивчення наукової і методичної літератури;
- відбір фактичного матеріалу;
- формулювання часткових і загальних висновків;
- підбір наочного матеріалу;
- складання конспекту лекції;
- режисура лекції.
Слайд 11

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ

СЕМІНАРСЬКЕ ЗАНЯТТЯ

Слайд 12

ТИПИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ - семінар з використанням евристичної бесіди: -

ТИПИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

- семінар з використанням евристичної бесіди:
- семінар-диспут:
- семінар

з виступами студентів:
- міждисциплінарний семінар:
- комбіноване семінарське заняття:
- семінар-практикум
Слайд 13

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ Тема: Мета: освітня - виховна - розвиваюча

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Тема:
Мета: освітня -
виховна -
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Міжпредметні зв’язки:

Слайд 14

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ Хід заняття: І.Організаційний момент ІІ. Вступ Актуалізація

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

Хід заняття:
І.Організаційний момент
ІІ. Вступ
Актуалізація опорних знань студентів;
Мотивація пізнавальної діяльності

студентів;
Повідомлення теми семінару:
 План
1.
2.
3.
Слайд 15

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ ІІІ. Основна частина. Обговорення питань, винесених на

СТРУКТУРА СЕМІНАРСЬКОГО ЗАНЯТТЯ

ІІІ. Основна частина. Обговорення питань, винесених на семінар
(послідовно обговорюються

відповідно до плану)
 ІV. Підведення підсумків семінару (викладач робить спільно із студентами загальні висновки, аналізує виступи студентів, оцінює їх)
 V. Повідомлення теми наступного семінару, плану, рекомендованої літератури
Слайд 16

Слайд 17

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ Тема: Мета: освітня - виховна - розвиваюча

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема:
Мета: освітня -
виховна -
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип:
Наочність:
Обладнання:
Міжпредметні зв’язки:

Слайд 18

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ Хід заняття. І.Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

Хід заняття.
І.Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання (перевірка раніше вивченого

матеріалу)
Актуалізація опорних знань студентів
Мотивація пізнавальної діяльності студентів
Повідомлення теми заняття:
Завдання (для студентів):
Слайд 19

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ ІІІ. Викладення нового матеріалу ІV. Закріплення нового

СТРУКТУРА ПРАКТИЧНОГО ЗАНЯТТЯ

ІІІ. Викладення нового матеріалу
 ІV. Закріплення нового матеріалу
 V. Самостійна робота

студентів (практична робота)
Вступний інструктаж
Поточний інструктаж
Заключний інструктаж
VІ. Підведення підсумків заняття
VІІ. Домашнє завдання
Слайд 20

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

Слайд 21

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

ФОРМИ ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ

Слайд 22

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ

ЛАБОРАТОРНЕ ЗАНЯТТЯ

Слайд 23

ТИПИ ЛАБОРАТОРНИХ ЗАНЯТЬ Типи лабораторних занять: традиційне лабораторне заняття; дослідне

ТИПИ ЛАБОРАТОРНИХ ЗАНЯТЬ

Типи лабораторних занять:
традиційне лабораторне заняття;
дослідне лабораторне заняття.

Лабораторне заняття включає:

проведення поточного контролю підготовленості студентів до виконання конкретної лабораторної роботи, виконання завдань теми заняття, оформлення й індивідуальний звіт з виконаної роботи та його захист перед викладачем.
Слайд 24

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ Тема: Мета: освітня – виховна – розвиваюча

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ

Тема:
Мета: освітня –
виховна –
розвиваюча –
Вид заняття:
Тип заняття:
Наочність:
Обладнання:
Міжпредметні

зв’язки:
Місце проведення:
Час проведення:
Слайд 25

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ Хід заняття: І.Організаційний момент. ІІ. Вступний інструктаж

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ

Хід заняття:
І.Організаційний момент.
ІІ. Вступний інструктаж
Перевірка вивченого матеріалу
Актуалізація опорних знань

студентів
Мотивація пізнавальної діяльності студентів
Повідомлення теми заняття:
Завдання (для студентів)
Видача інструкційних карт
Пояснення ходу виконання лабораторної роботи
Повторення правил техніки безпеки
Слайд 26

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ ІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота студентів) Викладач

СТРУКТУРА ЛАБОРАТОРНОГО ЗАНЯТТЯ

ІІІ. Поточний інструктаж (самостійна робота студентів)
Викладач здійснює обходи робочих

місць студентів і надає (в разі необхідності) допомогу студентам. Здійснює індивідуальний, груповий інструктаж.
ІV. Заключний інструктаж
Здача звітів, виставлення оцінок
 V. Підведення підсумків заняття
 VІ. Домашнє завдання
 VІІ. Прибирання робочих місць
Слайд 27

мета роботи наперед точно визначена; обладнання, прилади, інструменти наперед підібрані

мета роботи наперед точно визначена;
обладнання, прилади, інструменти наперед підібрані і в

підготовленому вигляді запропоновані студентам;
методика та послідовність операції наперед точно відпрацьовані і зведені в інструкційну карту;
Слайд 28

підготовлені форми звітної документації; характером роботи є операції, що підтверджують

підготовлені форми звітної документації;
характером роботи є операції, що підтверджують закони, які

студенти раніше вивчали;
результат, який повинен бути одержаний у роботі, відомий студентам.
Слайд 29

визначена тема і мета роботи; студенти самостійно під керівництвом викладача

визначена тема і мета роботи;
студенти самостійно під керівництвом викладача розробляють відповідні

вимоги до виконання роботи;
прилади та інструменти, що зберігаються в лабораторії, видаються студентові на вимогу;
Слайд 30

методику і послідовність роботи, форми фіксації її результатів розробляє сам

методику і послідовність роботи, форми фіксації її результатів розробляє сам студент

під керівництвом викладача на основі досвіду, одержаного при виконанні проведених раніше робіт;
характер роботи – дослідження явищ з метою находження невідомих студентові залежностей;
результат роботи студентові наперед невідомий.
Слайд 31

ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ

ІНДИВІДУАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ

Слайд 32

КОНСУЛЬТАЦІЯ

КОНСУЛЬТАЦІЯ

Слайд 33

ТИПИ КОНСУЛЬТАЦІЙ

ТИПИ КОНСУЛЬТАЦІЙ

Слайд 34

Слайд 35

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

Слайд 36

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

Слайд 37

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ ЛЕКЦІЇ

Имя файла: Форми-організації-навчання-у-вищому-навчальному-закладі.pptx
Количество просмотров: 98
Количество скачиваний: 0