Аналіз доходів банковської установи презентация

Содержание

Слайд 2

Метою курсової роботи є обґрунтування теоретичних положень та розробка на цій основі практичних

рекомендацій щодо удосконалення методології аналізу доходів банку.

Слайд 3

Для досягнення вказаної мети поставлені наступні завдання:
- дослідження теоретико-методичних основ аналізу доходів;
-

характеристика поняття доходу та його особливостей;
висвітлення сучасного стану застосування аналізу доходів у ПАТ КБ “ПриватБанк” ;
- вироблення практичних рекомендацій щодо вдосконалення аналізу доходів в банківській сфері та вирішення на цій основі головних цілей та напрямків для підвищення ефективності діяльності банку.

Слайд 4

Операції банку − це дії банківської установи, спрямовані на забезпечення її функціонування,

з одного боку, як суб'єкта підприємницької діяльності, з іншого − як фінансового посередника, який здійснює властиві йому функції.

Слайд 5

Доходи − це збільшення економічних вигод протягом звітного періоду у формі припливу,

або зростання активів або зменшення зобов'язань, що спричиняють збільшення капіталу і не є внесками акціонерів.

Слайд 6

Джерелами доходів комерційного банку є різні види бізнесу. До елементів банківського бізнесу

можна віднести: позичковий бізнес, дисконт-бізнес, охоронний бізнес, гарантійну діяльність банку, бізнес з цінними паперами, бізнес, заснований на прийомі внесків і здійсненні операцій з доручення вкладників, на кореспондентських відносинах з іншими банками, на наданні нетрадиційних банківських послуг.

Слайд 7

Усі види доходів комерційного банку за формою можна розділити на групи:
процентний доход;
доход у

формі комісій від послуг банку;інші види (доходи від операцій
На ринку у виді курсових різниць, різниці між балансовою і ринковою ціною проданого майна, переоцінка номіналу цінних паперів і інших активів, отримані штрафи, пені, неустойки.

Слайд 8

ПАТ КБ «ПриватБанк», (м. Дніпропетровськ) заснований в 1992 році. За формою власності «ПриватБанк»

– публічне акціонерне товариство. За характером діяльності – комерційне.
ПАТ КБ «Приватанк» − найбільший універсальний міжрегіональний банк України, орієнтований перш за все на платіжні операції для населення і юридичних осіб усіх форм власності. Головна перевага банку полягає в поєднанні індивідуального підходу в роботі з застосуванням сучасних банківських технологій.

Слайд 9

ПАТ КБ «ПриватБанк» – один із найбільш інноваційних банків світу. Наприклад, більше десяти

років тому банк став одним з перших у світі, що почав використовувати одноразові SMS-паролі. До останніх інновацій, які отримали визнання по всьому світу, відносяться такі продукти, як платіжний міні-термінал, вхід в Інтернет-банкінг через QR-код, онлайн-інкасація, а також десятки різних мобільних додатків.

Слайд 10

Національна мережа банківського обслуговування ПриватБанку, що включає в себе 3 216 відділень по

всій Україні, 8 210 банкоматів, 11 926 терміналів самообслуговування і 147 289 POS-терміналів, дозволяє будь-якому клієнту отримати найвищий рівень обслуговування практично в будь-якій точці країни.

Слайд 11

Банк вкладає кошти в активи, що показуються як статті в балансі. Від них

він отримує доходи. Ці активи фінансуються коштами капіталу та зобов'язань, за придбання яких він відповідно сплачує відсотки, комісійні, збори, подат­ки, що складають його витрати. При цьому, не можна заробити жодної гривні доходів, якщо не понести витрат хоча б на копійку. У цій ролі банк виступає як фінансовий посередник, що купує і продає ресурси.

Слайд 13

Доходи, отримані банком за статтями кошторису, відповідають групам балансових рахунків і показані в

примітках до фінансової звітності
Отже, за звітний період доходи банку склали 7,9 млн грн і зросли на 3,29 %. Відсоткові доходи займають 92,75 % від усіх доходів, але їх частка знизилася на користь комісійних доходів за операціями з клієнтами. У складі відсоткових доходів банк майже на чверть зменшив доходи від наданих кредитів суб'єктів господарської діяльності та майже вдвічі збільшив їх надходження за кредитами, що були надані фізичним особам . Ці структурні зрушення у доходах сповіщають про помітні зміни у кредитно-інвестиційній політиці банку за минулий рік.

Слайд 14

Фінансовий 2013 рік був відзначений виведенням іноземного капіталу з
банківського сектору та консолідацією (частка

іноземного капіталу в українській банківській системі у 2013 році скоротилася на 5,5 процентних пунктів – до 34%), зростанням депозитів і розвитком дистанційних каналів обслуговування.

Слайд 15

Ресурсна база банків зросла за рахунок національної валюти на 126 млрд. грн. Обсяг

вкладів фізичних осіб зріс на 70 млрд. грн., кошти юридичних осіб – на 36 млрд. грн. Можна також відмітити різке збільшення пропозицій на ринку по кредитних картках та надання авто в кредит.
За результатами минулого року безготівкові розрахунки зросли приблизно до 1 млрд. грн. Приріст за безготівковими операціями склав більше 75%, при цьому приріст операцій зі зняття готівки через банкомати приблизно в п’ять разів нижче зазначених показників.

Слайд 17

Фінансовий результат Приватбанку за січень 2016 року складає 13,6 млн. грн. прибутку. За

4 квартал 2015 року прибуток був 177,8 млн. грн. [за січень-вересень банк декларував прибуток 89,9 млн. грн.За даними звітності рівень показника адекватності капіталу (Н2) по банку склав:
- 31.12.2015 р. −10,70%
- 31.01.2016 р. − 10,20%
Имя файла: Аналіз-доходів-банковської-установи.pptx
Количество просмотров: 154
Количество скачиваний: 0