Новорічно-Різдвяні свята презентация

Содержание

Слайд 2

1 січня:Новий рік

Новий рік - 31 грудня на 1 січня - всенародне свято.

Святкування проходять у дуже широкому спектрі і на любий смак. Традиційним талісманом свята є Новорічна красуня ялинка, іграшки, гірлянди, бенгальські вогні та фейєрверки. Також, не обходиться без подарунків, та улюбленця дітвори, Діда Мороза. В Новорічну ніч збуваються всі заповітні мрії та бажання, тому свято намагаються святкувати в родинному колі, з друзями та у доброзичливій компанії. 

Слайд 3

6 січня:Святий вечір

Святий вечір - це початок Різдвяних свят. Особливим є те,

що цілий вечір є пісним. З настанням першої зірки на небі господарі накривають стіл, на якому повинно бути не менш, як 12-ть пісних страв. Головною стравою є кутя та узвар. На святий вечір збирається вся рідня, згадують всіх членів родини та незабувають про померлих, залишаючи на ніч страви , щоб і вони могли "спробувати". В цей вечір ходять колядники, ангели переодягнуті у традиційні костюми, вертеп...

Слайд 4

7 січня:Різдво Христове

Різдво Христове 07 січня - дуже велике свято. В церквах правляться

святкові богослужіння, родина до родини йдуть в гості з колядою та вінчуванням. Характерним є те, що в ці дні люди ходять один до одного в гості без запрошення, а діти- колядники, колядуючи, ще й заробляють гроші та подарунки ...

Слайд 5

З 13-14 січня:Старий Новий рік

Св. Василь Великий вважався покровителем землеробства, тому основною традицією

цього дня було засівання осель збіжжям із відповідними примовляннями.
Засівання - це давньослов'янський новорічний звичай.  Цього дня діти прокидаються дуже рано, бо в них важлива справа — треба засівати. Із самого ранку хлопці набирали в рукавички й кишені зерно (жито, пшеницю, овес) та дочекавшись закінчення ранкової церковної відправи, починали засівати. Народна традиція велить посівати спочатку в рідній оселі, а вже потім іти до чужих людей.
Щедрування — давній звичай новорічних обходів, під час яких групи щедрувальників (переважно молодь) піснями славили господарів, бажали їм здоров'я й достатку, за що отримували винагороду. Щедрування супроводжувалось магічними діями, музикою, танцями, пантомімою, обрядовими іграми з масками. Щедрівка увібрала в себе національний колорит та менталітет нашого народу та дістала також назву " МАЛАНКА " або " ПЕРЕБІР ".

Слайд 6

18 січня:Бідна кутя

Напередодні, 18 січня, вся родина, як і перед Різдвом, збирається

за столом. До столу подаються лише пістні страви і готується голодна, або ж Бідна кутя.

Слайд 7

19 січня:Богоявлення

Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці

Йордан. Вийшов на берег, з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на Нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення, адже в цей день з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
У цей день в усіх церквах освячують воду, яка набирає особливої сили та цілющості. Водохресною водою лікують рани, вона допомагає відвернути будь-яке лихо. Прийшовши вранці після нічної церковної служби додому потрібно окропити кожен куточок Вашої оселі свяченою водою, тоді у Вашому домі буде лад та спокій.

Слайд 8

20 січня:Хресний хід

Після Водохресного вечора, на ранок відбувається хресний хід "на Йордань".

У всіх містах і селах люди поспішають до священної воді, щоб принести в будинок святою водиці. На річці або озері в льоду обов'язково вирубується ополонку у вигляді хреста. Найсміливіші за традицією занурюються з головою - морози нікого не лякають.
Для того, щоб у домі завжди був порядок і спокій, свяченою водою прийнято окропити кожен куточок будинку, випити по ковтку і вмитися нею всім членам сім'ї.

Слайд 9

Це свято являє собою закінчення святкувань Новорічно - Різдвяних свят.

Имя файла: Новорічно-Різдвяні-свята.pptx
Количество просмотров: 90
Количество скачиваний: 0