Акцизний податок (ПКУ ст.212-232) презентация

Содержание

Слайд 2

1. Загальна характеристика акцизного податку як специфічного акцизу

Термін "акциз" походить від старофранцузького слова

"accise", що означає "оцінка для оподаткування".
Також термін акциз може мати походження від латинського "accidere", що означає "вирізати" спеціальні насічки на спеціальному вимірювальному пристрої, який показував кількість алкогольного напою у пляшці з метою його оподаткування.
Акциз поряд із митом є однією із найбільш ранніх форм оподаткування.

Слайд 3

Акцизний податок (до 2011 р. - акцизний збір) - це різновид непрямих податків,

яким оподатковуються високорентабельні та монопольні товари, що включається у ціну товару та платниками якого виступають кінцеві споживачі товару, на який нараховується акциз.

Слайд 4

2. Платники, об'єкти та база оподаткування акцизним податком

Платниками податку є:
Особа, яка виробляє підакцизні товари

на митній території України, у т.ч. з давальницької сировини.
Особа - суб'єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари на митну територію України.
 Особа - суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів.
Фізична особа, яка ввозить підакцизні товари на митну територію України в обсягах, що підлягають оподаткуванню, відповідно до митного законодавства.
Особа, яка реалізує конфісковані підакцизні товари, підакцизні товари (продукцію), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання .
Оптовий постачальник електричної енергії.
Особа - власник ввезеного на митну територію України вантажного транспортного засобу, що переобладнується у легковий автомобіль, з якого справляється акцизний податок.
Особа, яка реалізує пальне, тощо.

Слайд 5

Об'єктами оподаткування є операції з:
реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);
ввезення підакцизних товарів

(продукції) на митну територію України;
реалізації конфіскованих підакцизних товарів (продукції), підакцизних товарів (продукції), визнаних безхазяйними, підакцизних товарів (продукції), за якими не звернувся власник до кінця строку зберігання;
реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів;
оптового постачання електричної енергії;
переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.
реалізації пального тощо.

Слайд 6

Звільнені від сплати акцизного податку операції з:
1. Придбання за кошти державного та місцевих бюджетів

легкових автомобілів спеціального призначення для інвалідів (у т. ч. для дітей-інвалідів) та легкових автомобілів спеціального призначення для МОЗ та МЧС України.
2. Ввезення підакцизних товарів, призначених для офіційного використання дипломатичними та консульськими службами іноземних держав, а також особистого використання їх працівниками.
3. Розміщення ввезених підакцизних товарів у митний режим: транзиту, митного складу, магазину безмитної торгівлі, тимчасового ввезення, переробки на митній території України.
4. Безоплатна передача для знищення підакцизних товарів, конфіскованих за рішенням суду або внаслідок відмови власника, відповідно до Порядку утилізації або знищення неякісних чи небезпечних алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Постановою КМУ від 19.04.2004 р. № 508.
5. Реалізація вироблених на митній території України підакцизних товарів, крім нафтопродуктів, що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів або ввезення для таких цілей виробником підакцизних товарів (за умови пред'явлення митному органу ліцензії на право виробництва).
6. Ввезення підакцизних товарів фізичними особами в межах норм, визначених митним законодавством для безмитного ввезення.
7. Ввезення фізичними особами на митну територію України підакцизних товарів в обсягах, що не перевищують норм безмитного ввезення.
8. Реалізація алкогольних напоїв і тютюнових виробів, виготовлених вітчизняними виробниками, магазинам безмитної торгівлі.
9. Ввезення на митну територію України підакцизних товарів як міжнародної технічної допомоги (за виключенням алкогольних напоїв та тютюнових виробів).
10. Реалізація скрапленого газу на спеціалізованих аукціонах для потреб населення.

Слайд 7


База оподаткування залежить від виду застосовуваної ставки акцизного податку.
Передбачено три види податкових ставок:
адвалорні,


специфічні,
адвалорні та специфічні одночасно (змішані).

Слайд 8

Адвалорні ставки встановлюються у відсотках до вартості товару.
Специфічні ставки встановлюються у грошовому

виразі на одиницю товару, представлену у фізичних одиницях виміру (кг, л, см3, штуки). Застосовуються до підакцизних товарів (продукції) таких як: спирт етиловий, алкогольні напої, нафтопродукти, скраплений газ, транспортні засоби.
Адвалорні та специфічні одночасно (змішані) встановлюються одночасно за ставками у відсотках до вартості товару та у твердих сумах з одиниці реалізованого товару (продукції). Застосовуються до тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну.

Слайд 9

Ставки акцизного податку, визначені в ПКУ, не є постійними, а щорічно переглядаються.
Передбачається

щорічне внесення КМУ до 1 червня до ВРУ проекту закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо абсолютних ставок оподаткування акцизним податком з урахуванням індексів споживчих цін та цін виробників промислових товарів.

Слайд 10

3. Підакцизні товари та ставки оподаткування

До підакцизних товарів належать:
спирт етиловий та інші спиртові

дистиляти, алкогольні напої, пиво (крім квасу "живого" бродіння);
тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну;
пальне;
автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, транспортні засоби, призначені для перевезення 10 осіб i більше, транспортні засоби для перевезення вантажів;
електрична енергія.

Слайд 11

1. Спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво:

Слайд 12

2. тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну:

Слайд 13

3. мінімальне акцизне податкове зобов'язання
із сплати акцизного податку на тютюнові вироби:

Слайд 14

4. пальне:

Слайд 15

5. Моторні транспортні засоби, призначені для перевезення
10 осіб i більше, включаючи водія:

Ставки

податку для транспортних засобів, що використовувалися понад 8 років застосовуються з коефіцієнтом 50;

Слайд 16

Автомобілі легкові та інші моторні транспортні засоби

Ставка = Ставка базова х К двигун х К вік,
де Ставка базова - ставка

податку в євро за 1 штуку транспортного засобу:
з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндрів до 3000 куб. сантиметрів- 50,0;
з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та кривошипно-шатунним механізмом з об’ємом циліндрів понад 3000 куб. сантиметрів - 100,0;
з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів до 3500 куб. сантиметрів (включно) - 75,0;
з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем) з об’ємом циліндрів понад 3500 куб. сантиметрів - 150,0;
К двигун - коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. сантиметрах на 1000 куб. сантиметрів;
К вік - коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).
Имя файла: Акцизний-податок-(ПКУ-ст.212-232).pptx
Количество просмотров: 29
Количество скачиваний: 0