Використання хімічних явищ у художній творчості й народних ремеслах презентация

Содержание

Слайд 2

Вітер летить звідусіль: З поля, і з лугу, і з

Вітер летить звідусіль:  З поля, і з лугу, і з лісу;  Зливи полоще

завісу –  Радість для стомлених сіл,  Серця втамовує біль.  Вітер летить звідусіль.  Вітер летить звідусюди:  З моря, і з неба, і з суші,  Радістю збуджує душі,  Силу вливає у груди,  Всі він ламає запруди!  Вітер летить звідусюди.  Слухай же вітру слова,  Вийди в розвітрене поле,  Стань і поглянь доокола:  Гнеться під вітром трава –  Ти не згинайся ніколи!  Слухай же вітру слова:  – Хмари, туман і росу –  Все, що вас довго гнітило,  Все я умить рознесу.  Хочеш, щоб сонце світило?  Треба любити грозу,  Треба дружити з вітрами,  Вітру любити вітрило!  Ось він промчався над нами,  Дужий веселий вітрище,  Крикнув нам: “Голову вище!” –  Крикнув: “Дружіть із вітрами!”  Крикнув і зник за ярами,  Дужий веселий вітрище.
Слайд 3

Гроза Ой гроза! Яка це сила! Розгулявся громобій! Хмара небо

Гроза  Ой гроза! Яка це сила!  Розгулявся громобій!  Хмара небо все закрила –  Дощовиця! Буревій!  Ой

гроза! Яка це радість  Вийти з хати навмання!  З блискогромом обійнятись!  З громоблиском – на коня!  Ой гроза! Яка тривога!  Громорегіт, вітросвист!  В блисках он моя дорога,  Мчу туди, як з вітром лист.  Ой гроза! Яке грозище!  Боягузи, гей, назад!  Громовітер рве і свище,  В танці скаче зливопад.  Бог грози! Скажи, як звешся?  Я твій родич на землі!  Я, мабуть, з родини Зевса,  Брат Перуна, син Іллі!  Грозовиця! Громовиця!  Буревітер! Громобій!  Креше в небі блискавиця,  Грім гримить – в душі моїй!
Слайд 4

Кругообіг Хмара немов тісто дихає, Краплі падають на дах. Краплі

Кругообіг  Хмара немов тісто дихає,  Краплі падають на дах.  Краплі стрибають по гілці,  По паркану,

по альтанці.  У танку кружляють краплі  І пірнають прямо в калюжу.  Сонце тепле виходить  І променем по калюжі водить.  Золотого сонця жар  Перетворює воду на пару.  Над землею, кружляючи легко,  Пар злітає високо.  Знаємо ми, напевно,  Пар росіл в хмари.  Вітер їх зганяє докупи,  Перетворює знову в хмару.  Загримить веселий грім,  Хмара випаде дощем. 
Слайд 5

Звідки береться вода Вода з'являється з потічка, Струмки по дорозі

Звідки береться вода  Вода з'являється з потічка,  Струмки по дорозі збирає річка,  Річка повноводне

біжить на просторі,  Поки, нарешті, не вливається в море.  Моря поповнюють запас океану:  Згущується волога над ним як сметана,  Вона піднімається вище... Поки  Не перетворюється в хмари.  А хмари, пролітаючи над нами,  Проливаються дощем, сиплють снігами.  Снігу перетворяться навесні в струмочки,  Струмки побіжать до найближчої річки...  Все це і звуть у народі:  КРУГООБІГ ВОДИ В ПРИРОДІ.
Слайд 6

Веселка Сонечко, граючи В крапельках дощу, Веселкою сяє. В небо

Веселка  Сонечко, граючи  В крапельках дощу,  Веселкою сяє.  В небо йдучи,  Пов'язує разом  Береги річки  Місток піднебесний -  Веселка-дуга! 

Слайд 7

Туман Плив над озером туман. Поклав собі в кишеню Качку

Туман  Плив над озером туман.  Поклав собі в кишеню  Качку він  З каченятами,  Бережок з хлопцями,  Мокрий

луг і рибака,  Сховав навіть хмари.  Стало нам прикро -  Нічого не видно! 
Слайд 8

Смерч То не вигадки щебетух - Тут я готовий посперечатися:

Смерч  То не вигадки щебетух -  Тут я готовий посперечатися:  Дощ буває з жаб,  Воробйов

чи котів.  Може всім на диво  Дощ такий нам смерч надіслати.  Дуже грізне явище,  І про нього повинні знати.  Далеко над океаном  Кружляє вітру карусель,  Ніби для велетня  Там збивається постіль.  І величезна воронка  До нас поспішає прийти,  З завываньем, гучним гулом,  Всі вбираючи по дорозі.  Зазеваются жаби  Або ж ледачий кіт,  Смерч зараз же, як іграшки,  Їх підхопить, понесе.  Дахи зніме він при цьому,  Дроти порве скрізь.  Хуліганить тільки влітку -  І на суші, і у воді. 
Слайд 9

Рівнодення Коротким був Деньок взимку, До весни підріс і змужнів.

Рівнодення  Коротким був Деньок взимку,  До весни підріс і змужнів.  І, нарешті, став такий,  Ніч

розмірами наздогнав!  Сьогодні немає у них війни.  Такий у природі є Указ.  Як близнюки, вони рівні,  Адже Рівнодення у нас!  А завтра буде продовжувати  Деньок рости, як на дріжджах,  Собі хвилинки додавати,  Вселяючи в Ніч божевільний страх.  Він до літа виросте великий  І стане довгим, теплим Днем.  Ох, як же буде добре!  Ми з нетерпінням чекаємо літа! 
Слайд 10

Навколишнє середовище Все - від старої сосни біля огорожі До

Навколишнє середовище  Все - від старої сосни біля огорожі  До великого темного бору  І

від озера до ставу -  Навколишнє середовище.  А ще й ведмідь, лось,  І кошеня Васька либонь?  Навіть муха - ось це так! -  Навколишнє середовище.  Я люблю на озері тиша,  І в ставку отраженья дахів,  Рвати чорницю люблю в лісі,  Борсука люблю і лисицю...  Я люблю тебе назавжди,  Навколишнє середовище! 
Имя файла: Використання-хімічних-явищ-у-художній-творчості-й-народних-ремеслах.pptx
Количество просмотров: 62
Количество скачиваний: 0