Операції банків із векселями презентация

Содержание

Слайд 2

Ве́ксель (нім. Wechsel) — цінний папір, який засвідчує безумовне грошове зобов'язання векселедавця сплатити визначену суму грошей власнику

векселя після настання строку.

Слайд 3

Простий вексель означає зобов’язання однієї особи виплатити зазначену суму коштів іншій особі за поставлені

товари чи надані послуги.    Переказний вексель є наказом позичальнику виплатити певну суму коштів пред’явнику векселя.    Залежно від характеру угод, що спричинили появу векселя, розрізняють комерційні та фінансові векселі.

   За формою та способом використання векселі поділяють на прості і переказні.

Слайд 4

Комерційний вексель з’являється в обігу в результаті реальної угоди з купівлі-продажу цінностей, виконаних робіт,

наданих послуг. Звідси походять синоніми комерційного векселя: товарний, торговий.    Фінансовий вексель виникає внаслідок фінансової операції і засвідчує отримання грошової позики.

   Залежно від характеру угод, що спричинили появу векселя, розрізняють комерційні та фінансові векселі.

Слайд 5

   Розглянем обов’язкові реквізити векселя:

   Якщо вексельна сума позначена словами і цифрами, то

у разі розбіжнос

Слайд 8

 У сучасній ринковій економіці вексель відіграє помітну роль у господарській практиці та у

діяльності комерційних банків. Вексельні операції комерційних банків в Україні регулюються Положенням “Про операції банків з векселями”, затвердженим Постановою Правління Національного банку України 25 травня 1999 р. Цим документом визначено, що комерційні банки у сфері вексельного обігу можуть здійснювати кредитні, торговельні, гарантійні, розрахункові, комісійні та довірчі операції. 

Слайд 9

Кредитними вважаються вексельні операції, котрі супроводжуються наданням або залученням грошових коштів проти векселів чи

під забезпечення векселями. Кредитні операції банків з векселями можуть бути активними - врахування векселів, надання кредитів під заставу векселів або пасивними - переврахування придбаних векселів, одержання кредитів під заставу векселів.

Слайд 10

Торговельними є операції з купівлі або продажу векселів за ціною, що встановлюється у відсотках

до суми векселя. До активних торговельних операцій належить придбання векселів, а до пасивних - продаж придбаних векселів.  Вони здійснюються банками на підставі укладеного з продавцем (покупцем) договору про купівлю (продаж) векселів.

Слайд 11

Гарантійні операції – операції з надання гарантій оплати векселів третіх осіб за певних

обставин і в обумовлений строк: авалювання векселів, видача гарантій на забезпечення оплати векселів. Вони полягають у наданні банком забезпечення платежу за векселем за будь-яку із зобов'язаних ним осіб. Гарантування оплати векселів є формою кредитування банком суб'єкта господарювання і здійснюється на загальних принципах банківського кредитування за дорученням та за рахунок клієнтів.

Слайд 12

 Розрахункові операції поділяються на операції з оформлення заборгованості векселями (акцептування переказних векселів банком, виданих

на банк кредитором банку; видача простих векселів банком кредиторові банку; видача банком переказних векселів на боржника банку; видача банку простих векселів боржником банку) та на операції з розрахунків із використанням векселів (вексельний платіж банку кредиторові; вексельний платіж боржника банку).

Слайд 13

Розрахункові операції – операції з оформлення заборгованості векселями: прийняття до сплати переказних векселів,

виданих на банк кредиторами; видача простих векселів кредиторам банку; видача переказних векселів на боржників банку; видача банку простих векселів боржниками банку; вексельні платежі.
– Комісійні та довірчі операції – операції з інкасування векселів; доміціляція векселів; зберігання векселів; купівля, продаж та обмін векселів за дорученням клієнтів.

Слайд 14

Врахування векселів – операція з кредитування банком суб'єкта господарювання шляхом придбання векселя до

настання строку платежу за ним за грошові кошти з метою одержання прибутку від погашення векселя за номінальною вартістю. При цьому сума дисконту утримується наперед і вираховується відповідно із номінальної суми векселя, виходячи з кількості днів, що залишаються до строку платежу за ним з прийняттям до розрахунку дня врахування і дня платежу.

Слайд 15

Розрахункова діяльність банків полягає у виконанні доручень клієнтів з оплати векселів шляхом проведення

двох операцій: інкасування та доміціляції.

Слайд 16

Інкасування векселя полягає у виконанні банком доручення векселеутримувача щодо стягнення платежу з боржника

при настанні терміну оплати. Отримання в банку готівкових грошей за векселем – це інкасація векселя. Банківська черговість, яка по­лягає в отриманні банком грошей за різними документами (век­селями, чеками тощо) від імені та за рахунок своїх клієнтів, нази­вається інкасо.

Слайд 17

Доміціляція(від лат. domicilium – місцеперебування) вексе­ля – це призначення платником за векселем якої-небудь

третьої особи. Іншими словами – це доручення векселедавця банку сплатити за векселем у встановлений термін за рахунок заздалегідь внесеної в банк суми чи за рахунок рештки грошей на його рахунку. За цю операцію банк може стягувати з платника комісійну плату, особливо якщо його розрахунковий рахунок знаходиться в іншому банку.

Слайд 18

Акцепт векселя – це підтвердження платником згоди на оплату за переказним векселем (тратті). Він висловлюється

словами: "Акцептовано", "Прийня­то", "Заплачу", що зроблені на лицьовій стороні векселя. Векселя, акцептовані банком, тобто банківський акцепт, широко застосовуються у зовнішньоторговельних операціях. Акцепт банком термінових тратт, що виставляються на нього експортером або імпортером, розглядається як одна із форм кредиту. Це акцептований кредит. Акцептант несе відповідальність за оплату векселя у встановлений термін.

Акцепт векселя

Имя файла: Операції-банків-із-векселями.pptx
Количество просмотров: 54
Количество скачиваний: 0