Професія бухгалтера презентация

Слайд 2

Загальне означення Сучасні особливості професії бухгалтера Історія професії Бухгалтерія (підрозділ)

Загальне означення
Сучасні особливості професії бухгалтера
Історія професії
Бухгалтерія (підрозділ) і основні функції бухгалтерії
Чому

ми обрали професію бухгалтера?

План:

Слайд 3

Бухгалтер — це особа, що контролює всю фінансову діяльність підприємства

Бухгалтер — це особа, що контролює всю фінансову діяльність підприємства

та покликана створювати необхідні умови для зменшення витрат підприємства, та збільшення його капіталу. Технічною роботою він не займається, а виконує, як правило, лише контрольні функції, тобто перевіряє і підписує документи з деяких операцій, де помилки можуть спричинитись до втрат коштів і цінностей, або де потрібний контроль за збереженням фінансової дисципліни.

Загальне означення

Слайд 4

Плюси професії: затребуваність на ринку праці; переважно нормований робочий день;

Плюси професії:
затребуваність на ринку праці;
переважно нормований робочий день;
можна мати додатковий

заробіток, наприклад, допомагати з веденням бухгалтерії дрібним підприємствам;
великий вибір навчальних закладів: фінансово-економічні виші, курси бухгалтерів і бухгалтерські семінари. Мінуси професії:
часті зміни в законодавстві;
суперечності законодавства (наприклад, податкового та бухгалтерського);
виконання завдань для забезпечення інформацією керівництва, що потребує додаткових знань та навичок;
діяльність бухгалтера жорстко регламентована і не залишає простору для творчості;
помилки бухгалтера призводять до санкцій, штрафів.

Сучасні особливості професії бухгалтера

Слайд 5

Професія бухгалтера доволі старовинна. Вже в Давній Індії існували бухгалтери

Професія бухгалтера доволі старовинна. Вже в Давній Індії існували бухгалтери по обліку

ведення сільськогосподарського виробництва. Перші друкарські книги з'явилися в XIV — XV століттях, і серед них «Трактат про рахунки і записи» італійського математика Луки Пачолі— перша книга з бухгалтерського обліку. У Росії посада бухгалтера була офіційно заснована Петром 1 на початку XVIII століття. У перекладі з німецької слово «бухгалтер» означає «книгодержатель», оскільки раніше надходження і витрати товарно-матеріальних цінностей і грошових коштів записували в спеціальну книгу.
Раніше професія «бухгалтер» розглядалася виключно, як робітник апарату, функцією якого є надання інформації. Дуже рідко його залучали до прийняття управлінських рішень. Проте, коли бізнес почав орієнтуватися на ринок, бухгалтери виявили, що їхня сфера відповідальності дуже зросла і бухгалтерський облік одержав гідне визнання в рамках функціонуючої системи.
В Україні День Бухгалтера святкується 16 липня. Дату свята було обрано в зв'язку з тим, що 16 липня 1999 року було прийнято Закон України № 996-XIV «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні».
У перекладі з німецької мови слово «бухгалтер» означає «книгознавець», тому що раніше надходження і витрати товарно-матеріальних цінностей і коштів записували в спеціальну книгу.

Історія професії

Слайд 6

Бухгалтерія — структурний підрозділ суб’єкта господарювання, що призначений для ведення

Бухгалтерія — структурний підрозділ суб’єкта господарювання, що призначений для ведення бухгалтерського обіку. Бухгалтерія

забезпечує відповідних користувачів, в першу чергу керівництво, повною та неупередженою інформацією про фінансове становище, результати діяльності та грошових коштів підприємства. Основною метою діяльності бухгалтерії є забезпечення належного ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства з урахуванням особливостей діяльності та технологій обробки облікових даних. Метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам повної та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та грошових коштів підприємства. Бухгалтерський облік та фінансова звітність ґрунтуються на таких основних принципах: обачність, повне висвітлення, автономність, послідовність, безперервність, нарахування та відповідність доходів та витрат, превалювання сутності над формою, історична (фактична) собівартість, єдиний грошовий вимірник, періодичність.

Бухгалтерія і основні завдання бухгалтерії

Имя файла: Професія-бухгалтера.pptx
Количество просмотров: 50
Количество скачиваний: 0