Слайд 2Розв’язок:
Курс акцій = Див / позичк % * 100
Курс акцій = 25/5*100
= 500
Ринк. варт. = Кільк. акцій / курс
Ринк. варт. = 7000 / 500 = 14
Дох. від продажу = Кільк.акцій *Ринк.варт.
Дох. від продажу = 7000*14 = 98000
Слайд 3За договором страхування передбачена умовна франшиза – 25% від страхової суми, яка становить
1750 грн., збитки страхувальника становлять 250 грн. Визначити суму страхового відшкодування.
Слайд 4Розв’язок:
Сума страхового відшкодування = (Стах.сума* умовна франшиза) / 100
Сума страхового відшкодування = (1750
*25) / 100 = 437,5
Висновок: відшкодовується, оскільки 250 менше 437,5
Слайд 5На який термін потрібно покласти депозит 15 тис. грн., щоб отримати процентний дохід не менше
2700 грн. при ставці 23 %?
Слайд 6Розв’язок:
Термін = Дох. / (Депозит * %(переведені))
Термін = 2700 / (15000 * 0,23)
= 0,78 років
Слайд 9Підприємство взяло кредит у сумі 3 тис. грн. під 12% річних на 3 роки. Визначити,
яку суму потрібно буде повернути підприємству використовуючи просту і складну відсоткову ставку.
Слайд 10Розв’язок:
Прості % = Кредит *(1 + % * роки)
Прості % = 3000 *
(1 + 0,12 * 3) = 4080
Складні % = Кредит * (1+%)роки
Складні % = 3000 * (1 + 0,12)3 = 4214,78
Слайд 11У банку розміщений внесок у розмірі 2 тис. грн. терміном на 2,5 роки під 5 %
річних. Розрахуйте майбутню суму наприкінці терміну при нарахуванні відсотків за схемою складних відсотків: 1) кожні півроку, 2) щоквартально?
Слайд 12Розв’язок:
Складні % півроку = Кредит * (1+%/2)роки* 2
Складні % півроку = 2000 *
(1 + 0,05/2)2,5*2 = 2262,82
Складні % щоквартально = Кредит * (1+%/4)роки * 4
Складні % щоквартально = 2000 * (1 + 0,05/4)2,5*4 = 2264,54
Слайд 13Статутний капітал акціонерного товариства «Світ» складає 155526 грн., а кількість випущених акцій – 1587 шт.:
Яка номінальна вартість акцій?
Слайд 14Розв’язок:
Номінальна вартість акцій = Статутний капітал / Кількість випущених акцій
Номінальна вартість акцій =
155526 / 1587 = 98
Слайд 15Акція номіналом 900 грн. куплена за курсом 500 грн. і за нею виплачуються дивіденди 25 %
річних. Визначити поточну прибутковість інвестованих засобів.
Слайд 16Розв’язок:
Сума прибутку з однієї акції = Курс * %
Сума прибутку з однієї акції
= 500* 0,25 = 125
Поточна прибутковість інвестованих засобів = (Сума прибутку з однієї акції / Номінал акції) * 100
Поточна прибутковість інвестованих засобів = (125/900) * 100 = 13,89
Слайд 17За договором страхування передбачена безумовна франшиза в розмірі 7 % від суми збитку. Фактичний
збиток склав 5 тис. грн. Розрахувати страхове відшкодування.
Слайд 18Розв’язок:
Франшиза = % * Фактичний збиток
Франшиза = 0,07 * 5000 = 350
Страхове відшкодування
= Фактичний збиток - Франшиза
Страхове відшкодування = 5000 – 350 = 4650
Слайд 19Фізична особа володіє 89 акціями. Номінальна вартість акції – 555 грн., загальна сума дивідендів,
отриманих держателям сягає 100 тис. грн. Розрахувати дивідендну ставку по одній акції.